Szukaj

Zdjęcie z polskiej A2 stało się hitem za granicą. 12 ton płynnej czekolady zalało autostradę, na wiele godzin blokując ruch [wideo]

10-05-2018 01:57
Czekolada rozlana na A2 Fot. różne / You Tube/Facebook / screen
Podziel się

W środę 9 maja doszło do niecodziennego zdarzenia na A2. W Graboszewie pod Słupcą przewróciła się cysterna, z której wylało się 12 ton płynnej czekolady. Wypadek był szeroko komentowany także za granicą i z miejsca stał się hitem sieci.

Wypadek miał miejsce ok. godz. 5.00 rano na 226 kilometrze A2 w kierunku Warszawy, między węzłami Września i Słupca. Z nieznanych przyczyn kierowa TIR-a przewożący ciekłą czekoladę uderzył w barierki. Pojazd się przewrócił, a zawartość cysterny wylała się na pasy ruchu w obu kierunkach. Kierowca został przewieziony do szpitala, prawdopodobnie ma złamaną rękę.

Wypadek zablokował przejazd na wiele godzin. Służbom udało się uprzątnąć część drogi i oddać jeden pas ruchu dopiero w godzinach popołudniowych. Po godz. 21.00 ruch odbywał się już w dwie strony, jednak po jednym pasie w każdą stronę. Płynna czekolada usuwana była przez strażaków przy pomocy ciepłej wody pod ciśnieniem.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie stało się hitem i wywołało gorącą dyskusję w sieci. Kierowcy potraktowali autostradę A2 jak jeden wielki… parking [wideo]

Czytaj też: Bydgoszcz: Niezwykle wypadek rowerzysty. Poszkodowany mężczyzna miał bardzo dużo szczęścia [wideo]

Widowiskowy wypadek spotkał się z ogromnym zainteresowaniem nie tylko w Polsce. O sprawie informowały zagraniczne media takie jak amerykańskie „New York Times” i stacja NBC czy brytyjskie „Daily Mail” i „Mirror”.

Zdjęcie z polskiej A2 zalanej czekoladą zrobiło furorę. Post opublikowany przez „New York Timesa” na Facebooku w zaledwie pół godziny został polubiony ponad 3,3 tys. razy i udostępniony przez 1,5 tys. użytkowników. Obecnie ma już ponad 11 tys. „lajków” i 6 tys. udostępnień.

Poniżej nagrania:

Warto przeczytać: Białoruski sportowiec miał naprawdę dużo szczęścia. W wyniku wypadku na paralotni przebił go pień drzewa [wideo+18]

Podziel się