Szukaj

„Czarny protest” pod logiem… Solidarności. Tomasz Lis zachwycony

29-09-2016 19:12
Czarny protest pod logiem Solidarności Fot. Twitter / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Organizatorzy „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” zapewne posuną się do niejednego zabiegu marketingowego, aby tylko rozpopularyzować swoją akcję. Nieoficjalnie patronką „czarnego protestu” już stała się Krystyna Janda, teraz przyszedł czas na wykorzystanie loga „Solidarności”. Nie umknęło to uwadze Tomasza Lisa, który oczywiście uraczył internautów komentarzem na ten temat.

Grafika przedstawiająca czarną postać kobiety z logiem „Solidarności” w tle, została wczoraj umieszczona na Twitterze i podpisana hasztagiem #CzarnyProtest. Tomasz Lis szybko umieścił obrazek na swoim profilu, dodając od siebie, że według niego jest „bardzo ładny”. Naczelny „Newsweeka” wyraził też przy okazji swoje wsparcie dla zapowiedzianego na 3 października strajk. Dodał też, że kobiety pracujące w prowadzonym przed niego tygodniku „mogą przyjść do pracy albo nie” i wszystko zależny od ich decyzji.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Czytaj też: „Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Przypomnijmy, że organizatorzy „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”, zachęcają wszystkie kobiety, które sprzeciwiają się wprowadzeniu prawa antyaborcyjnego, aby w najbliższy poniedziałek nie poszły do pracy.

Grafika, która została wykorzystana przez zwolenników „czarnego protestu” to plakat promujący projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, który na celu miał pokazać „marginalizację w polskiej narracji historycznej – i w polityce – kobiet-uczestniczek ruchu wolnościowego, jakim była >>Solidarność<<”.

Plakat oczywiście nawiązuje do stworzonego w 1980 r. przez Jerzego Janiszewskiego loga „Solidarności”.

Inspiracją do stworzenia znaku były odręczne, malowane w sierpniu 1980 roku napisy i hasła na murach stoczni, fabryk i domów. Mówiły o tym, że strajki trwają, że robotnicy nie poddadzą się, wyrażały solidarność ze strajkującymi i dodawały otuchy. Znak przywodzi na myśl maszerujących ludzi, wspierających się wzajemnie – taką informację można przeczytać na stronie solidarnosc.org.pl.

Czyżby więc uczestniczki czarnego protestu uznały, w nawiązniu do niedawnych słów Krystyny Jandy, że brakuje im solidarności?

Warto przeczytać: Skandaliczne zachowanie profesora UW! Piotr Balcerowicz namawia studentów i pracowników uczelni do udziału w Strajku Kobiet!

Podziel się