Szukaj

„Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego

13-10-2016 14:26
Jarosław Kaczyński w czarnym garniturze Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Na ostatnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, dotyczącą zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, feministki zareagowały dość histerycznie. Zorganizowały na Facebooku wydarzenie, które zachęca do pikietowania dzisiaj od godziny 19.00 pod domem prezesa PiS. Akcję nakręcał m.in. Tomasz Lis.

Przewidziana na dzisiaj manifestacja zwolenniczek aborcji ma obyć się między godziną 19.00 a 21.00. Swój udział na razie zapowiedziało ok. 500 osób. Feministki chcą wyrazić swój sprzeciw wobec stanowiska Jarosława Kaczyńskiego ws. zakazu przerywania ciąży. Prezes Prawa i Sprawiedliwości w niedawnym wywiadzie dla PAP powiedział, że rząd nie rezygnuje z prac nad zaostrzeniem prawa w tym zakresie. Dodał też, że nie powinno się pozbawiać życia nawet ciężko chorego dziecka.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Czytaj też: Sejm odrzucił projekt „Stop Aborcji”! „Myślę, że Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci należy abortować”

Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię.

Nie uszło to uwadze m.in. Tomasza Lisa. Redaktor naczelny Newsweek Polska na swoim profilu na Twitterze zaapelował:

Kaczyński - „chcemy żeby kobiety rodziły nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane”. Kobiety, szykujcie parasolki!!!

W odpowiedzi jedna z feministek, Anna Dryjańska, utworzyła na Facebooku wydarzenie: „Czarny protest pod domem Kaczyńskiego”, które opatrzyła następującym opisem:

Poseł Kaczyński zagląda nam do łóżek, my tylko zajrzymy mu przez płot. Oczywiście powiemy mu też kilka słów, bo wygląda na to, że w Czarny Poniedziałek nas nie usłyszał. Teraz będzie mu łatwiej. Przybywajcie na spontaniczne, pokojowe zgromadzenie!

 

Warto przeczytać: „Czarny protest” pod logiem… Solidarności. Tomasz Lis zachwycony

Podziel się