Szukaj

Europoseł PiS ujawnia, o jakie zarzuty wobec Tuska chodzi. „Nie uniknie odpowiedzialności” [WIDEO]

18-02-2017 17:08
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Głośnym echem odbiły się doniesienia brytyjskiego dziennika „Financial Times”, który napisał, że Jarosław Kaczyński w czasie prywatnej rozmowy z Angelą Merkel sugerował, że Polska chce europejskiego nakazu aresztowania dla Donalda Tuska. Ryszard Czarnecki zdradza, o co może być oskarżony były premier.

Europoseł PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki był w piątek gościem w „Porannej rozmowie” w radiu RMF FM.

Pojawił się artykuł w „Financial Times”, że Polska widzi raczej Donalda Tuska na ławie oskarżonych niż na fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej – zaczął prowadzący audycję Robert Mazurek.

Nie chcę komentować publikacji brytyjskiej gazety, choć bardzo ważnej, prestiżowej i wpływowej. Natomiast jest faktem, że każdy kto nawet funkcjonuje w Brukseli, ale ma ucho nastawione na Polskę, słyszy o różnych zarzutach, które mogą się pojawić wobec pana Tuska - odparł Ryszard Czarnecki.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Czytaj też: Jak w Brukseli bogaci się Tusk? Przedłużenie mandatu przyniesie byłemu premierowi fortunę

Dziennikarz poprosił o wskazanie, o jakie zarzuty chodzi.

Chodzi oczywiście o czas, kiedy sprawował (Donald Tusk) funkcję Prezesa Rady Ministrów i czas, który okazuje się, że nie jest czasem przeszłym dokonanym - odpowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Czarnecki, poproszony o jaśniejszą odpowiedź, doprecyzował:

Wiele osób twierdzi, że rola pana przewodniczącego Tuska w takich aferach jak afera Ciech, afera Amber Gold, czy także w kwestii tragedii smoleńskiej - zarówno sfera przygotowania wyjazdu, jak i potem to, co się działo po tragedii - to są rzeczy, które mogą w sposób bardzo poważny, uderzyć w Donalda Tuska – stwierdził Czarnecki.

Jako wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego się tym nie zajmuję, natomiast słyszę, że ta sprawa - jedna, druga, trzecia - może mieć wpływ na dalsze losy Donalda Tuska, że te sprawy będą wyjaśnianie, i Donald Tusk nie ucieknie od odpowiedzialności – dodał europoseł PiS.

Warto przeczytać: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Podziel się