Szukaj

Chcą otoczyć Polskę modlitwą. Dosłownie

29-06-2017 17:57
Lednica, modlitwa Fot. Piotr Ćwik / youtube / screen YouTube
Podziel się

Już jesienią wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi, odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata.

Akcja „Różaniec bez granic” to inicjatywa Stowarzyszenia Solo Dios Basta. Zaakceptowała ją Konferencja Episkopatu Polski.

Odbędzie się 7 października, kiedy zbiegają się dwie daty: święto Matki Bożej Różańcowej oraz 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie.

Tego dnia wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi, odmawiających różaniec w intencji Polski i świata.

Czujemy, że świat, który nas otacza, potrzebuje ratunku. My chcemy zaproponować sposób: różaniec – wyjaśnia Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia.

Koniecznie przeczytaj: Europejski kraj przyznaje, że nie jest w stanie chronić własnych granic. Stamtąd należy spodziewać się fali uchodźców

Czytaj też: „190:0” w TVP po wyborze Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

Planowane jest odmówienie czterech części różańca. Pierwsze dwie uczestnicy odmówią zwróceni twarzą do wnętrza kraju - w intencji Polski, następnie odwrócą się twarzą do świata i w ten sposób będą modlić się za świat.

Modlitwa za kraj, za miasto, ma źródło w Starym Testamencie. Mury Jerycha padły pod wpływem modlitewnego szturmu. Wierzymy, że modlitwa z wiarą za jakieś miejsce dużej grupy ludzi przemienia je. Chcemy wiec otoczyć modlitwą całą Polskę - podkreślił Bodasiński.

W akcję mają zostać zaangażowane przede wszystkim 22 diecezje, przez które przebiegają granice Polski. Koordynować ją będzie około 200 księży.

Modlitwa odbywać się będzie również na granicach wodnych.

Na morzu ustawią się rybacy w kutrach, na Bugu mamy już umówionych kajakarzy, którzy wyruszą z kościoła stacyjnego, by w kajakach utworzyć szpaler na rzece – wyjaśniają organizatorzy.

Warto przeczytać: Nie będzie kar finansowych dla Polski za nieprzyjmowanie uchodźców

Podziel się