Szukaj

Cejrowski w „Skandalistach” ostro do Gozdyry: „Ty jesteś komunistka, więc kłamiesz immanentnie. Z natury komuchy kłamią” [WIDEO]

10-12-2016 22:14
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski był dzisiaj gościem programu „Skandaliści” na antenie Polsat News. Rozmowa w dużej części dotyczyła dezubekizacji i rozliczenia polityków z komunistycznej przeszłością. Znany podróżnik prosto z mostu powiedział, co myśli o komunistach. Nie oszczędził nawet prowadzącej Agnieszki Gozdyry.

W początkowej części programu Wojciech Cejrowski mówił na temat swojej wiary. Powiedział, że po pierwsze określa się jako rzymski katolik. Dodał też, że podchodząc do polityki, rozważa ją pod kątem religijnym, dlatego też nigdy nie zgodzi się do końca np. z Januszem Korwinem-Mikke.

Podróżnik wyjaśnił, że między innymi wraca do Polski także po to, żeby przyczynić się do obalenia Unii Europejskiej, którą uważa za „ścierwo”.

Koniecznie przeczytaj: Agnieszka Gozdyra komentuję rozmowę z Wojciechem Cejrowskim w „Skandalistach”

Czytaj też: Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

Nienawidzę tego ścierwa sowieckiego, którym jest Unia Europejska – jasno określił swój stosunek do tej instytucji.

Cejrowski krytykował też polskich parlamentarzystów za to, że przyjmując ustawy, rozważają, czy uchwalane prawo spełnia wytyczne Unii, a nie czy rzeczywiście jest dobre dla Polski.

Parlament polski nie zachowuje się suwerennie, gdy nie rozstrzyga sensowności prawa, tylko dostosowuje prawo do instrukcji UE – mówił.

Prowadząca program Agnieszka Gozdyra mocno nie zgadzała się ze swoim gościem, zwłaszcza w kontekście unijnych dofinansowań. Cejrowski nie dał się przekonać „faktom” przytaczanym przez dziennikarkę.

Widocznie ja mam inne fakty. Ty jesteś komunistka, więc kłamiesz immanentnie. Z natury komuchy kłamią – stwierdził.

W dalszej części programu także było sporo nawiązań do komunizmu. Agnieszka Gozdyra pytała Cejrowskiego m.in. o Stanisława Piotrowicza, posła PiS, który był prokuratorem w czasach stanu wojennego. Podróżnik w kontekście dekomunizacji polskiego życia politycznego jasno zaznaczył, odnosząc się do wypowiedzi Jacka Sasina (PiS), z którym nie nie zgodził, że jak najbardziej trzeba „grzebać” w przeszłości polityków i na tej podstawie ich oceniać.

Cejrowski mówił też o podatkach, zaznaczając, że w Polsce podatki są o wiele za wysokie, ustawie o zgromadzeniach publicznych, której jest zdecydowanym przeciwnikiem, a także o aborcji, wskazując w tym kontekście, że PiS ma „krew na rękach”.

Poniżej cały odcinek „Skandalistów” z Wojciechem Cejrowskim w dwóch częściach:

Warto przeczytać: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Podziel się