Szukaj

Cejrowski o polskim ambasadorze w Niemczech: „Co taka kur*a robi w PiS-ie?!” [WIDEO]

12-03-2017 17:18
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Znany podróżnik i publicysta ostatnio coraz częściej krytykuje decyzje polityczne PiS-u, mimo że, jak sam przyznaje, głosował w ostatnich wyborach na tą partię. Tym razem Wojciech Cejrowski w mocnych słowach odniósł się do osoby polskiego ambasadora w Niemczech, Andrzeja Przyłębskiego.

Cejrowski nawiązał do jego agenturalnej przeszłości w Radiu Koszalin:

Pomimo, że głosowałem na PiS mówię tak: granda, co ten facet tu jeszcze robi? Jeżeli ten facet już w latach 79-80 już był ubekiem zarejestrowanym, to co on w ogóle robi w dyplomacji? Co robi biuro weryfikacyjne, które go nie zweryfikowało? – powiedział podróżnik w „Radiowym Przeglądzie Prasy”.

Ja bym użył tezy, że facet kłamie, jeżeli pomija pewne kluczowe informacje akurat w oświadczeniu lustracyjnym – jakby pisał swój życiorys to może pominąć – ale oświadczenie lustracyjne służy, żeby sprawdzić, czy on był donosicielem czy nie był. I on pomija te informacje – podkreślił Cejrowski.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski o politykach PiS: „To są socjaliści. Nie ma kandydatów z osobowością. Są miałkie urzędniki partyjne” [WIDEO]

Czytaj też: Cejrowski wyjaśnia, jak w praktyce wygląda cenzura w Parlamencie Europejskim. „Mają tam taki czerwony guzik...” [WIDEO]

Donosił na swojego kuzyna, są papiery na to. Czyli nieciekawy gość i nie powinien być ambasadorem niczego. Ambasadorem Ugandy w Ugandzie nawet jeżeli donosił na własnego kuzyna. Na rodzinę nawet jak się jest Hitlerem to się nie donosi. Jakiś honor trzeba mieć – stwierdził.

Był studentem filozofii na wydziale nauk politycznych. Wtedy jak się było na wydziale nauk politycznych, to już się było kolaborantem z systemem. Już się było ubekiem wtedy. Mówi o sobie, że jest ateistą i zwolennikiem marksistowskiej filozofii. I był członkiem ZSNP – zauważył Cejrowski.

Więc pytam PIS co ten człowiek robi w waszych szeregach? Jakby był w SLD, w PO to wszystko się zgadza. Natomiast co taka kur*a robi w PiS-ie? – zakończył.

Warto przeczytać: Cejrowski w ostrych słowach o Błaszczaku: „Minister jest głupkiem, skoro uważa, że kierowca dobrze się zachował” [WIDEO]

Podziel się