Wojciech Cejrowski spalił „flagę” UE w programie TVP Info: „To jest kawałek papieru, to jest moja własność” [wideo]
17-11-2018 13:02
Znany podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski w ostatnim występie w „Minęła 20” w TVP Info spalił tzw. flagę UE (którą w rzeczywistości nią nie jest). Co ciekawe, w tym momencie do prowadzącego program Michała Rachonia zadzwonił telefon.
Dziennikarz na początku programu zapytał Cejrowskiego o sytuację w Stanach Zjednoczonych, ale podróżnik zręcznie zmienił temat.
Może dzisiaj panu powiem, co w Ameryce byłoby niemożliwe. Otóż niemożliwy byłby ten cudny happening, że goście spalili flagę UE na Marszu Niepodległości, potem policja wyznacza nagrodę i oni ją sami biorą
- powiedział.
W Ameryce Pan sobie może logotyp spalić, a nawet flagę amerykańską bądź polską można spalić. To jest własność, to jest przedmiot. W Ameryce gdyby Pan zrobił coś takiego to nikt by się tym nawet nie zainteresował
Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski wyrzucony z TVP Info?! „Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program”
Czytaj też: „UBecja stosowała te same metody”. Wojciech Cejrowski dosadnie podsumowuje działania TVP [wideo]
- tłumaczył.
To jest kawałek papieru, to jest moja własność i mogę z nią robić co mi się żywnie podoba w mojej kajucie
- kontynuował, w tym momencie podpalając już drugą tzw. flagę UE.
Co ciekawe po chwili ktoś zadzwonił do Michała Rachonia.
Nie wiem kto do Pana dzwoni, żeby interweniować w tej sprawie, która się tu wydarzyła
- powiedział z uśmiechem Cejrowski, być może nawiązując do sytuacji, jaka miała miejsce niedawno w studiu Onetu w czasie rozmowy z Krzysztofem Bosakiem. W pewnym momencie do prowadzącego Bartosza Węglarczyka zadzwonił Jonny Daniels. Więcej tutaj: Niespodziewany telefon do dziennikarza Onetu. W czasie wywiadu na żywo zadzwonił… Jonny Daniels [wideo].
Inną ciekawostką jest fakt, że na stronie tvp.info nagranie z programu „Minęła 20” pojawiło się w wersji skróconej - wycięto fragment, w którym Cejrowski podpala flagi z logo UE.
Unia Europejska nie jest państwem i w związku z tym jej godło nie jest chronione żadnymi przepisami poza patentowymi. Ktoś sobie kupił „flagę”, może ją spalić jeśli chce
- podkreślił Cejrowski, który dodał, że zakwestionowałby także przepisy chroniące flagi państwowe inne niż polską.
W Polsce gdyby Pan próbował palić flagę Izraela, to zaczęłyby się kłopoty
- powiedział.
Nagranie poniżej.
Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski komentuje wyrzucenie go z TVP Info i wskazuje na przyczynę: „Wyleciałem za to” [wideo]