Szukaj

Cejrowski w ostrych słowach o Błaszczaku: „Minister jest głupkiem, skoro uważa, że kierowca dobrze się zachował” [WIDEO]

21-02-2017 14:20
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin w rozmowie z Andrzejem Rudnikiem mówił między innymi o swojej ocenie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. W tym kontekście znany podróżnik w mocnych słowach skrytykował ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

To jest seria kolejnych, bardzo poważnych niedopatrzeń służb, które mają ochraniać ważniej osoby dla kraju – mówił Cejrowski, który nawiązał zarówno do katastrofy lotniczej samolotu CASA z 2008 roku i katastrofy pod Smoleńskiej, jaki do ostatnich wypadków rządowych kolumn ochranianych przez BOR.

Podróżnik dodał również, że seria niebezpiecznych incydentów z udziałem polityków prawej strony jest bardzo zastanawiająca, zwłaszcza, że „wiadomo, że służby specjalne kontrolowane są przez układ, który istniał tutaj jeszcze za sowietów”.

Koniecznie przeczytaj: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Czytaj też: Rządowe media kłamały? Kierowca BOR jechał szybciej niż 50 km/h?

Te służby nie są reformowane, pomimo poważnych wpadek – ocenił podróżnik, który stwierdził, że trzeba pozwalniać osoby odpowiedzialne za te zdarzenia.

Należy wszystkich zwolnić! Natychmiast łeb powinien polecieć głównego szefa BOR, całego towarzystwa, które doprowadziło do wypadku! - przekonywał Cejrowski.

Podróżnik dodał, że kierowca BOR, jego zdaniem, zgodnie z procedurami powinien staranować seicento, a nie próbować ominąć auto, które wbiło się w rządową kolumnę. Dodał również, że skoro Mariusz Błaszczak jako szef MSWiA twierdzi inaczej, to jest „głupkiem”.

Minister jest głupkiem(...), skoro uważa, że kierowca się dobrze zachował – powiedział Cejrowski.

Cała audycja na nagraniu poniżej.

Warto dodać, że zachowanie kierowcy nie przez wszystkich jest oceniane tak krytycznie. Mariusz Max Kolonko, nazwał funkcjonariusza BOR bohaterem. Więcej tutaj: Max Kolonko: Prawda o wypadku premier Szydło [WIDEO].

Warto przeczytać: Skandaliczny wpis o pogrzebie premier Beaty Szydło

Podziel się