Szukaj

Cejrowski w ostrych słowach o Błaszczaku: „Minister jest głupkiem, skoro uważa, że kierowca dobrze się zachował” [WIDEO]

21-02-2017 14:20
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin w rozmowie z Andrzejem Rudnikiem mówił między innymi o swojej ocenie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. W tym kontekście znany podróżnik w mocnych słowach skrytykował ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka.

To jest seria kolejnych, bardzo poważnych niedopatrzeń służb, które mają ochraniać ważniej osoby dla kraju – mówił Cejrowski, który nawiązał zarówno do katastrofy lotniczej samolotu CASA z 2008 roku i katastrofy pod Smoleńskiej, jaki do ostatnich wypadków rządowych kolumn ochranianych przez BOR.

Podróżnik dodał również, że seria niebezpiecznych incydentów z udziałem polityków prawej strony jest bardzo zastanawiająca, zwłaszcza, że „wiadomo, że służby specjalne kontrolowane są przez układ, który istniał tutaj jeszcze za sowietów”.

Te służby nie są reformowane, pomimo poważnych wpadek – ocenił podróżnik, który stwierdził, że trzeba pozwalniać osoby odpowiedzialne za te zdarzenia.

Koniecznie przeczytaj: Kolizja kolumny rządowej z Beatą Szydło w Oświęcimiu. Premier została przewieziona do szpitala

Czytaj też: Rządowe media kłamały? Kierowca BOR jechał szybciej niż 50 km/h?

Należy wszystkich zwolnić! Natychmiast łeb powinien polecieć głównego szefa BOR, całego towarzystwa, które doprowadziło do wypadku! - przekonywał Cejrowski.

Podróżnik dodał, że kierowca BOR, jego zdaniem, zgodnie z procedurami powinien staranować seicento, a nie próbować ominąć auto, które wbiło się w rządową kolumnę. Dodał również, że skoro Mariusz Błaszczak jako szef MSWiA twierdzi inaczej, to jest „głupkiem”.

Minister jest głupkiem(...), skoro uważa, że kierowca się dobrze zachował – powiedział Cejrowski.

Cała audycja na nagraniu poniżej.

Warto dodać, że zachowanie kierowcy nie przez wszystkich jest oceniane tak krytycznie. Mariusz Max Kolonko, nazwał funkcjonariusza BOR bohaterem. Więcej tutaj: Max Kolonko: Prawda o wypadku premier Szydło [WIDEO].

Warto przeczytać: Skandaliczny wpis o pogrzebie premier Beaty Szydło

Podziel się