Szukaj

Zwolennicy PiS wściekli na Cejrowskiego za krytykę partii przed wyborami. Podróżnik odpowiada w mocnych słowach

24-10-2018 16:26
Wojciech Cejrowski, Prawo i Sprawiedliwość Fot. Przemysław Jahr/ PiS / wikimedia.org/Facebook / screen
Podziel się

Wojciech Cejrowski zamieścił wpis, w którym odpowiada na zarzuty pod jego adresem. Sympatycy Prawa i Sprawiedliwości są zdania, że podróżnik nie powinien był krytykować rządu tuż przed wyborami.

Cejrowski zacytował najpierw dwa komentarze internautów.

Dołożyłeś Pan swoje 3 grosze do wyniku totalnych swoimi wypowiedziami o PiSlamie. Chyba pasuje Panu taka sytuacja że jest wieczny burdel w Polsce?

- pisał na Facebooku Piotr Kuchar.

To co pan odpier…lił ze spotem antyPiS przed wyborami ogranicza pana wiarygodność do minimum, panie Ce. Gorzej niż ruski troll

- komentował na Twitterze użytkownik o nicku „Wrzucam”.

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski zainicjował akcję dotyczącą islamizacji Polski. Internauci odpowiadają [foto]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski spalił „flagę” UE w programie TVP Info: „To jest kawałek papieru, to jest moja własność” [wideo]

Podróżnik, publicysta i przedsiębiorca odniósł się do tego typu zarzutów, zaznaczając, że nie tylko nie jest członkiem partii (w związku z czym nie ma wobec niej żadnych zobowiązań), a także nie zgadza się ze wszystkimi punktami programu wyborczego PiS, m.in. z polityką socjalną. Cejrowski skomentował także działania rządu względem imigrantów.

1. Nie należę do PiS, nie popieram socjalizmu i nie mam zobowiązań wobec żadnej partii. Wobec PiS też nie czuję się NICZYM zobowiązany. Moje zobowiązanie dotyczy Ojczyzny, a nie partii. Mój głos na PiS nie oznacza poparcia dla PiS, a jedynie odbieranie głosu gorszym.

2. PiSlamizację uważam za największe z obecnych zagrożeń. Gdyby PiS mówił o tej sprawie uczciwie, wówczas pewnie wynik wyborczy mieliby lepszy. Postanowili milczeć, jak groby.

3. Nie sądzę by moje wypowiedzi przyczyniły się do ich porażki. Tak, jak prezydent Duda nie podziękował mi za film “Nie wybierajcie śmieci” (bo nie ma za co), tak teraz proszę mi nie “dziękować” za porażkę PiSu. Poza tym… to nie jest porażka. To jest aktualny układ sił partyjnych w terenie. Nie moja wina, że PiS nie ma kadry, ani odpowiednich ludzi do prowadzenia kampanii lokalnych.

Cejrowski dodał, że jego zdaniem PiS nie jest uczciwy względem wyborców w ważnych kwestiach.

PiS oszukuje nas z wyborów na wybory w sprawach kluczowych jak aborcja, islamizacja, podatki. Z jakiej racji mamy się poddawać szantażowi “przed wyborami morda w kubeł, bo wygrają gorsi” ? Skoro my posłusznie chodzimy do wyborów bez względu na to ile razy nas zrobili w konia, to oni nie mają żadnego powodu, by dotrzymywać obietnic. Sami ich uczymy, że jesteśmy frajerami, którym można obiecywać, a potem olać.

Na końcu podsumował swój stosunek do rządzącej partii w kilku zdaniach:

Tak – PiS jest lepszy od PO, ale “lepszy” nie oznacza “dobry”.

Tak – wolałbym, żeby PO/SLD/PSL/etc przegrały z kretesem, ale to nie oznacza bezwarunkowego poparcia dla PiS.

Jestem bezpartyjnym patriotą. I nie mam zamiaru się nigdzie zapisywać.

Moja przynależność i lojalność to Polska. Amen.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski niezwykle ostro o filmie „Kler”. Tak dosadnej wypowiedzi o tej produkcji jeszcze nie było [wideo]

Podziel się