Szukaj

Cejrowski odpowiada na zarzuty Kolonko. Takich słów chyba nikt się nie spodziewał

26-06-2017 19:22
Wojciech Cejrowski Fot. TVP Info / twitter / screen Twitter
Podziel się

Znany podróżnik odniósł się na swoim profilu na Facebooku do ostrej krytyki ze strony Mariusza Max Kolonko. Wojciech Cejrowski ku zaskoczeniu zapewne wielu osób wcale nie oburzył się na zarzuty dziennikarza. Wręcz przeciwnie – zaczął go bronić i prawić mu komplementy!

Niedawna wypowiedź Maxa Kolonko dotyczyła występów Cejrowskiego na antenie TVP Info. Dziennikarz zarzucił podróżnikowi „tabloidowy” styl, a jego komentarze polityczne nazwał „wypocinami”. Więcej tutaj: Kolonko ostro atakuje Cejrowskiego za występy w TVP: „Tabloidowy populizm z flagą amerykańską i Matką Boską”. Tak mocne słowa Kolonko spotkały się z negatywnymi reakcjami sporej części internautów, nawet fanów dziennikarza, którzy zarzucali mu dzielenie prawicy.

Koniecznie przeczytaj: Mariusz Max Kolonko o terroryzmie i europejskich politykach: „Ilu jeszcze ludzi musi zginąć?” [WIDEO]

Czytaj też: Dlaczego zginęła Justine Ruszczyk? Max Kolonko podkreśla, że zastrzelił ją policjant, który był muzułmańskim imigrantem [WIDEO]

Wielu zapewne spodziewało się, że Cejrowski, który znany jest z ciętego języka, odpowie równie ostro. Nic z tych rzeczy. Podróżnik stanął w obronie Kolonko i zaczął… prawić mu komplementy. Porównał go nawet do Sienkiewicza!

Cały wpis poniżej:

Szanowni Państwo, Pana Maksa Kolonko (nie znamy się osobiście) uważam za najlepszego polskiego korespondenta w USA, od czasów Henryka Sienkiewicza. Sienkiewicz pisał z USA do „Gazety Polskiej” i zyskał kolosalną popularność. Minęło 140 lat i dziś mamy Maxa Kolonkę. Proszę tego nie psuć! – napisał Cejrowski.

Max Kolonko ma prawo mnie nie lubić! Ma prawo się ze mną nie zgadzać! Ma prawo uważać mój styl wypowiedzi za brzydki i bulwarowy. Max Kolonko ma do tego pełne prawo! Jesteśmy inni i jesteśmy wolni. Mamy odmienne gusta, odmienne sposoby bycia… (choć zapewne podobne cele – obaj troszczymy się o Polskę) – dodał.

Oglądam wypowiedzi Maxa Kolonko z zainteresowaniem i podziwem. Szanuję Jego bystrość umysłu, spostrzegawczość; podoba mi się forma Jego wypowiedzi, energia, zapał, patriotyzm. Lubię Pana Maxa Kolonko i jego produkcje, a On ma pełne prawo nie lubić mojego stylu i nie zgadzać się z tym, co mówię. Szanowni Państwo, na tym polega wolność słowa i sumienia, że Max ma prawo mnie nie lubić, kiedy ja bardzo lubię i szanuję Jego. Proszę tego nie psuć złośliwymi wpisami – podsumował podróżnik.

Warto przeczytać: Kolonko ostro atakuje Cejrowskiego za występy w TVP: „Tabloidowy populizm z flagą amerykańską i Matką Boską”

Podziel się