Szukaj

Wojciech Cejrowski skomentował obecny dialog polskich władz z Komisją Europejską. Podróżnik nie szczędził mocnych słów

15-06-2018 01:05
Wojciech Cejrowski Fot. Wojciech Cejrowski / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Znany podróżnik Wojciech Cejrowski podczas czwartkowego programu „Minęła 20” niezwykle dosadnie skomentował m. in. obecny dialog toczący się pomiędzy Komisją Europejską i polskimi władzami. Ponadto odniósł się także do niedawnej kontrowersyjnej decyzji Sądu Najwyższego.

Podczas rozmowy podróżnik stwierdził, iż polskie władze nie powinny prowadzić dialogu z Komisją Europejską, ponieważ zbyt mocno ingeruje ona w sprawy wewnętrzne naszego kraju: 

Błędem polskiej władzy jest to, że odpisujemy na listy tego Tmmermansa, kimkolwiek on jest. To są nasze sądy, oni w ogóle nie mają prawa gadania o tym. Powinniśmy wysyłać mu noty o treści: weź się przymknij, bo on w sprawie Polski nie ma prawa pyszczyć, bo Polska jest suwerennym krajem. Formalnie nie ma czegoś takiego jak obywatelstwo europejskie. Unia Europejska nie ma praw ponad państwami obywatelskimi.Wkurza mnie, że premier wdaje się w dyskusje z takim Timmermansem, to nie jest partner do rozmowy w tej sprawie. Demokracja sprawiła, że PiS ma większość i nikomu z zagranicy nic do tego.

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski powiedział, co sądzi o decyzji prezesa Prawa i Sprawiedliwości: „Kaczyński jest wrogiem Polski” [wideo]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski wyjaśnił, dlaczego woli społeczność żydowską od arabskiej. Wpis podróżnika został usunięty, ale znamy treść posta

W trakcie programu Wojciech Cejrowski odniósł się również do niedawnej decyzji Sądu Najwyższego, który oddalił kasację wniesioną przez Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę. Wniosek ministra sprawiedliowości dotyczył  wyroku w sprawie drukarza z Łodzi, który z uwagi na własne poglądy moralno-etyczne odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych dla Fundacji LGBT Business Forum w Warszawie. Podróżnik tradycyjnie nie szczędził mocnych słów:

Wszystkich tych gości, którzy uczestniczyli w tej sprawie bym pozwalniał. Urzędnik jest zobowiązany do świadczenia, ale nie prywatny przedsiębiorca. To on stanowi zasady w swoim przedsiębiorstwie, może sobie zamknąć działalność w środę, jak chce. Sąd Najwyższy jest głupi. Nie można błędnie pojmować wolności sumienia. (...) Sędzia nie może być sędzią sumienia, sędzią sumienia jest wyłącznie Pan Bóg. Państwu nic do czyjegoś sumienia.

Warto przeczytać: Te słowa dziennikarza TVP wyprowadziły Zbigniewa Bońska z równowagi. „Nie przyjdę do TVP Info przez rok”

Podziel się