Szukaj

Wojciech Cejrowski niezwykle ostro o filmie „Kler”. Tak dosadnej wypowiedzi o tej produkcji jeszcze nie było [wideo]

05-10-2018 13:57
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Wojciech Cejrowski podczas „Radiowego Przeglądu Prasy” wypowiedział się na temat kontrowersyjnego filmu „Kler”. Jak przyznał, sam nie zamierza oglądać tej produkcji, ale zapoznał się z komentarzami widzów i twórców, z których jasno wynika, iż ukazano w niej fałszywy obraz życia polskich księży.

Znany podróżnik stwierdził, że nie musi oglądać filmu, by wyrobić sobie opinię na jego temat. Jak dodał, wystarczą mu komentarze widzów oraz opis zaprezentowany przez twórców:

Nie muszę oglądać filmu, żeby zawierzyć opinii innych osób, tak jak nie muszę oglądać własnej kiszki stolcowej, ale mogę zaufać lekarzowi, który wprowadził tam sondę. Nie muszę sam oglądać filmu z własnego tyłka. I w odniesieniu do filmu "Kler" dokładnie to samo. Mogę też wyciągnąć wnioski z samego opisu przedstawionego przez autora, pana Smarzowskiego. Wysmażył taką kaszanę, ja tego nie chcę oglądać. (…) Proszę do mnie nie mieć pretensji, że ja nie chcę iść na ten film. Ja w ogóle nie chcę oglądać jak się ludzie łajdaczą. (…).

Koniecznie przeczytaj: Wojciech Cejrowski o problemie pedofilii. „W poszukiwaniu pedofilów trzeba prześwietlić środowiska homoseksualistów” [foto]

Czytaj też: Wojciech Cejrowski zainicjował akcję dotyczącą islamizacji Polski. Internauci odpowiadają [foto]

W dalszej części swojej wypowiedzi Wojciech Cejrowski podkreślił, że obraz kleru ukazany przez Wojciecha Smarzowskiego jest zafałszowany, gdyż w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej:

Moja siostra jest zakonnicą, po ślubach wieczystych, mój brat jest zakonnikiem, mój wujek był księdzem biskupem, już nie żyje i bujał mnie na nodze. Ja znam inny kler, lubię kler, przyjaźnię się z księżmi. Najwięksi moi przyjaciele to są księża po doktoratach, z którymi piję wino, ale ani się nie upijają, ani nie mają dziwek zamiast gosposi.

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski komentuje spoliczkowanie „Rudej z KOD”. Padły bardzo mocne słowa [wideo]

Podziel się