Szukaj

Cejrowski mówi, jak zniszczyć Unię Europejską. Poseł PiS zaniemówił... [WIDEO]

16-11-2016 15:34
Wojciech Cejrowski, Gdańsk 2011
Podziel się

Znany podróżnik i pisarz na antenie Radia Wnet ostro skrytykował Unię Europejską, porównał ją do ZSRR. Wojciech Cejrowski przedstawił też swój pomysł jak doprowadzić do jej upadku, czym kompletnie zaskoczył rozmawiającego z nim posła PiS, Ryszarda Czarneckiego.

Kiedy poseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki rozwodził się na temat zmian personalnych wśród biurokratów unijnych, Wojciech Cejrowski postanowił dodać coś od siebie (około 1.10 minuty nagrania).

A co nas to obchodzi?! To są dziady w szambie brukselskim, które nic nie znaczą dla Polski, bo ten system, za pomocą kolejnego ruchu społecznego takiego jak w Ameryce, też należy obalić. On dławi swobody, już nie tylko narodowe, ale swobodę myślenia. Jeżeli polski parlament głosuje tylko po to, żeby zatwierdzić prawo unijne, bezrefleksyjnie, ponieważ nie może go nie zatwierdzić, to się zbierają ci chłopcy przy Wiejskiej, po to żeby podnieść łapę, bo musimy dostosować nasze prawo. I to jest ten język – to samów mówią ci z PiS-u, czy z Kukiza.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski nie dostał pracy w Polskim Radiu, bo „podpadł” za krytykę 500+?

Czytaj też: Cejrowski w „Skandalistach” ostro do Gozdyry: „Ty jesteś komunistka, więc kłamiesz immanentnie. Z natury komuchy kłamią” [WIDEO]

Cejrowski dodał też, że chce, aby Unia Europejska upadła.

Polityk PiS, stwierdził z kolei, że póki Unia istnieje, trzeba tam jeździć i „walczyć” o polskie interesy.

Nie! Dopóki jest UE, trzeba walczyć o jej obalenie, o jej zniesienie, o jej wyrzucenie z Polski, o jej rozpad. Tak jak Związek Sowiecki dławił Rzeczpospolitą i zdrowy rozsądek, i gospodarkę, i rozwój małego przedsiębiorcy (…), tak teraz Unia Europejska dławi dokładnie w taki sam sposób - odpowiedział Cejrowski.

Czarnecki w odpowiedzi dalej forsował swoją ideę „walki o dobro Polski w ramach UE”, ale Cejrowski ostro zaprotestował, mówiąc, jak należy postępować w stosunku do Unii, aby wreszcie upadła. Co ciekawe poseł PiS po tej wypowiedzi podróżnika wyraźnie stracił animusz, nie wiedząc, co odpowiedzieć. Całość na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Cejrowski: Polska powinna zbudować mur. Zwłaszcza na granicy z jednym państwem [WIDEO]

Podziel się