Szukaj

Cejrowski wyjaśnia, jak w praktyce wygląda cenzura w Parlamencie Europejskim. „Mają tam taki czerwony guzik...” [WIDEO]

21-03-2017 16:19
Wojciech Cejrowski Fot. Wojciech Cejrowski / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wojciech Cejrowski na antenie radia Wnet poruszył kwestię ograniczania wolności słowa w Parlamencie Europejskiej. Znany podróżnik powiedział, że amerykańskie media były zszokowanie, kiedy dowiedziały się, jak w praktyce wygląda cenzura stosowana przez rzekomo demokratyczną unijną instytucję.

W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim Cejrowski mówił o tym, jaką funkcją ma czerwony guzik zainstalowany w pulpicie prowadzącego obrady w PE:

Prowadzący będzie mógł wyłączyć mikrofon osobie przemawiającej, odciąć transmisję telewizyjną i w tym momencie, kiedy to zrobi, również ten fragment przemówienia zostanie wykasowany ze wszystkich archiwów.

Cejrowski wyjaśniał, że eurokraci takie skandaliczne praktyki próbują tłumaczyć niebezpieczeństwem pojawienia się „mowy nienawiści”, do której zalicza się np. krytykę islamu.

Koniecznie przeczytaj: Cejrowski o polskim ambasadorze w Niemczech: „Co taka kur*a robi w PiS-ie?!” [WIDEO]

Czytaj też: Cejrowski o politykach PiS: „To są socjaliści. Nie ma kandydatów z osobowością. Są miałkie urzędniki partyjne” [WIDEO]

Musieliśmy zainstalować taki guzik, on nie będzie nadużywany, wolność słowa będzie zachowana. No bo może przecież przyjść ktoś, kto będzie wychwalał Hitlera i co wtedy? Mamy ten czerwony guzik – relacjonował podróżnik, który dodał, że Amerykanie mają całkiem inne podejście do takich spraw.

Mowa nienawiści, treści przykre dla innych, mają być chronione, dlatego, że lepiej jest usłyszeć, że one istnieją w czyjejś głowie, niż zamykać się na te informacje, i wtedy gdzieś pod dywanem, po cichu, ludzie i tak te treści wypowiadają, tylko one nie wchodzą do debaty publicznej – mówił Cejrowski.

Warto przeczytać: Cejrowski w ostrych słowach o Błaszczaku: „Minister jest głupkiem, skoro uważa, że kierowca dobrze się zachował” [WIDEO]

Podziel się