Szukaj

Były senator PO, znany działacz „Solidarności” zatrzymany przez CBA za korupcję

29-11-2016 10:41
Logo CBA
Podziel się

CBA w związku z zarzutami o korupcję zatrzymało we Wrocławiu dziewięć osób, między innymi byłego senatora PO Józefa P. i jego asystenta Jarosław W. Polityk podejrzewany jest o płatną protekcję.

Z tego co ustaliła „Gazeta Wrocławska” funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do domu Józefa P. we wtorek rano, punktualnie o godzinie 6.00. Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA potwierdził w informacji udzielonej PAP, że sprawa związana jest z przestępstwem korupcji. Na razie nie są udzielane dalsze informacje, gdyż trwają przeszukania i inne czynności wyjaśniające.

Po ich zakończeniu zostaną postawione zarzuty. Jeszcze nie wiadomo, czy będą to zarzuty płatnej protekcji, czy inne z katalogu przestępstw korupcyjnych w Kodeksie karnym - wyjaśnił Kaczorek.

Koniecznie przeczytaj: Dziadek Kijowskiego zatwierdzał stan wojenny

Czytaj też: „Piłsudski był terrorystą, nie Bandera” - tak przynajmniej napisano w ukraińskiej gazecie… finansowanej przez polski rząd

Prokurator Piotr Baczyński powiedział PAP, że śledztwo w tej sprawie trwa od kwietnia 2015 r.

Józef P. to jeden z historycznych przywódców „Solidarności” na Dolnym Śląsku, legenda antykomunistycznej opozycji. Przed wprowadzeniem stanu wojennego Józef P., razem z Władysławem Frasyniukiem, podjął z konta związku 80 mln zł, dzięki czemu pieniędzy nie zdążyły przejąć władze komunistyczne. Na kanwie tej historii nakręcono nawet w 2011 r. film „80 milionów”.

Działacz „Solidarności” w 2004 r., startując z list Socjaldemokracji Polskiej, dostał się do europarlamentu, w latach 2011-2015 r. był senatorem z ramienia Platformy Obywatelskiej. Po przegranej w wyborach w ubiegłym roku zaczął aktywnie wspierać Komitet Obrony Demokracji.

Warto przeczytać: Gang Romów z okolicy Puław wywoził Polaków za granicę i robił z nich niewolników

Podziel się