Szukaj

Bydgoszcz: Policyjny pościg w centrum miasta. 19-latek był nietrzeźwy i przewoził… 8 osób [wideo]

24-03-2019 16:39
Bydgoszcz, policyjny pościg Fot. KWPBydgoszcz / You Tube / YouTube
Podziel się

Poruszający się z nadmierną szybkością 19-kierowca audi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy ruszyli za nim w pościg.

Do zdarzenia doszło 16 marca. Kierowca uciekał przed policją ulicami w centrum Białegostoku, łamiąc kolejne przepisy ruchu drogowego. Pościg ostatecznie zakończył się na ul. Pomorskiej. Okazało się, że kierujący pojazdem 19-latek miał pól promila alkoholu i w osobowym aucie przewoził… 8 osób. Jeden z pasażerów znajdował się w bagażniku.

Kierowcy zostało odebrane prawo jazdy, a jego auto zostało odholowane. 19-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli policyjnej oraz jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. To nie wszystko. Mężczyzna odpowie również również za szereg wykroczeń drogowych. W czasie ucieczki 19-latek przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, nie stosował się do znaków sygnalizacji świetlnej i znaków STOP, nakazu jazdy w prawo, zakazu wjazdu. Dodatkowo, jak wcześniej wspomniano, w aucie przewoził osoby w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Koniecznie przeczytaj: Policyjny pościg za nastolatkami. 14-latek poważnie ranny

Czytaj też: Nagrał wykroczenie policji. Powalono go na ziemię i aresztowano

Pościg nagrano policyjnym wideorejestratorem.

Warto przeczytać: USA: Niecodzienny incydent. W pościg za uciekającymi złodziejką ruszyły krowy [wideo]

Podziel się