Szukaj

Burzliwa debata w Sejmie. Premier Szydło ostro o opozycji [WIDEO]

05-07-2017 13:59
Premier Beata Szydło
Podziel się

Debata na temat wotum nieufności dla ministra Mariusz Błaszczaka przerodziła się w kolejną polityczną pyskówkę. Premier Beata Szydło dosadnie skomentowała poczynania opozycji.

Chociaż sami wnioskodawcy przyznawali, ze nie wierzą w powodzenie, posłowie Platformy Obywatelskiej zdecydowali się jednak złożyć wiosek o wotum nieufności dla ministra spraw wewnętrznych. Pretekstem była ubiegłoroczna śmierć 25-latka we wrocławskim komisariacie policji.

Jak było do przewidzenia, debata w tej sprawie przerodziła się w polityczną pyskówkę. Występujący politycy opozycji wykorzystali okazję do atakowania rządu – nie tylko w związku z tematem debaty.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj zmierzyli się wzrokiem [FOTO]

Czytaj też: Niecodzienny przerywnik konferencji prasowej. Grzegorz Schetyna nękany był przez… muchę [WIDEO]

Ich postępowanie na sali sejmowej, ale też całość uprawianej przez opozycję polityki, w krótkich i dosadnych słowach skomentowała premier Beata Szydło, zwracając się do szefa PO Grzegorza Schetyny.

Czy pana największym marzeniem jest zakładanie marynarki brukselskim elitom, jak to robi Donald Tusk? – pytała premier. – Czy pan również chce, żeby internauci nazywali pana „lokajem Europy”?

Po tych słowach Grzegorz Schetyna zdobył się tylko na niepewny uśmiech.

Ostatecznie, jak było do przewidzenia, wniosek o wotum nieufności dla ministra Błaszczaka został odrzucony.

Warto przeczytać: Tusk sam się pogrążył. Chciał zakpić z Kaczyńskiego, a sam przyznał się do czegoś, do czego, jako były premier nie powinien [WIDEO]

Podziel się