Szukaj

Bulwersujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej ujawnione przez lekarza. Rosjanie zachowali się w sposób barbarzyński

31-03-2017 11:37
Maria i Lech Kaczyński Fot. prezydent.pl / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Choć katastrofa smoleńska miała miejsce prawie 7 lat temu, na światło dziennie wychodzą kolejne bulwersujące fakty z nią związane. Lekarz, który towarzyszył rodzinom ofiar w podróży do Rosji ujawnił szokujące szczegóły sekcji zwłok Marii Kaczyńskiej.

Przy identyfikacji ciała Marii Kaczyńskiej. Rosjanie zachowywali się w barbarzyński sposób! - w wywiadzie dla „Super Expressu” mówił Dymitr Książek, lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w kwietniu 2010 r. towarzyszył w Moskwie rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej.

Książek opowiada o skandalicznym zachowaniu Rosjan, którzy nie okazywali szacunku przy badaniu ciał.

Wspomnienia z pobytu w Moskwie, z identyfikacji ciał ofiar katastrofy mam bardzo bolesne. Byłem przy identyfikacji ciała prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Najbardziej mnie uderzył i zabolał sposób, w jaki Rosjanin brutalnie pociągnął do góry nos Marii Kaczyńskiej. Chciał w ten sposób chyba uformować jej twarz, bo była bardzo zniekształcona. Ale tego się tak nie robi! Czułem wtedy wielką złość, że znieważają naszą prezydentową, że tak ją ten Rosjanin traktuje. To było dla mnie barbarzyńskie zachowanie, jak jakiegoś myśliwego. Nikt na to nie zareagował, bo wszystko tak szybko się działo – relacjonuje.

Koniecznie przeczytaj: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Czytaj też: Katastrofa w Świebodzicach. Zawaliła się kamienica. Są ranni i zabici [FOTO+WIDEO]

„SE”, który dotarł do wyników analizy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który weryfikował dokumentację medyczną strony rosyjskiej, ujawnia ogromną skalę zaniedbań. Jak się okazuje, błędy w czasie sekcji wykryto w przypadku 90% ofiar katastrofy smoleńskiej. U 48 osób w sposób nieprawidłowy rozpoznano obrażenia, u 41 osób nie uwzględniono przebytych zabiegów medycznych i np. opisywano narządy, których zmarli nie mieli już przed katastrofą. U 35 ofiar zaniechano niektórych czynności sekcyjnych, a w przypadku 7 osób, z powodu niezgodnego z rzeczywistością oznaczenia czasu czynności sądowo-medycznych, z dokumentacji rosyjskiej wynikało np. że sekcje były wykonywane wcześniej niż oględziny zewnętrzne ciała.

Warto przeczytać: Wałęsa wezwał Marię Kiszczak do „powiedzenia prawdy o akcji teczkowej”. Wdowa po generale odpowiada

Podziel się