Szukaj

Brutalne pobicie w Myślenicach. Wszystko zostało nagrane przez kamery monitoringu miejskiego [wideo]

19-07-2018 19:15
Brutalne pobicie w Myślenicach Fot. Policja Myślenice / Facebook.com
Podziel się

W nocy z 14 na 15 lipca w Myślenicach doszło do rozboju. Trzech młodych mężczyzn brutalnie zaatakowało przechodnia wracającego z festiwalu folkloru, który odbywał się w mieście. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego.

Jak relacjonują media, 15 lipca, około 1 w nocy, wracający do domu 28-letni mieszkaniec gminy Myślenic został zaczepiony przez trzech nietrzeźwych mężczyzn, którzy zachowywali się wulgarnie i agresywnie. Początkowo żądali papierosów, ale już po chwili zaczęli się również domagać oddania pieniędzy i telefonu. 

Z powody stanowczej odmowy zaczęli bić i kopać 28-latka. Kiedy pokrzywdzony wyciągnął telefon, by zadzwonić na policję, wytrącili mu go z ręki. Jak widzimy na nagraniu, napastnicy zadawali mu ciosy nawet wówczas, gdy leżał już na ziemi.

Koniecznie przeczytaj: Oskarżony o pobicie ochroniarz Macrona był jego… kochankiem? Prezydent Francji zaprzecza

Czytaj też: Amerykański Żyd oskarża krakowskich policjantów o pobicie i… nazistowskie gesty. Policja przedstawia inną wersję

Na szczęście, do tego zajścia doszło w obszarze objętym przez monitoring miejski. Dzięki temu informacja o napaści szybko dotarła do miejscowych funkcjonariuszy policji, którzy po chwili mogli podjąć interwencję. Gdy przybyli na miejsce, niemal od razu zatrzymali jednego ze agresorów. Kolejnych udało się zatrzymać po kilku godzinach od napaści.

Wszyscy zatrzymani, młodzi mieszkańcy gminy Myślenice w wieku: 21, 22 i 23 lat, usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Co prawda, poszkodowany trafił do szpitala, jednak lekarze nie stwierdzili u niego poważnych obrażeń. Na szczęście, w tym przypadku skończyło się jedynie na kilku szwach i ogólnych potłuczeniach.

Warto przeczytać: Sąd Rejonowy w Sosnowcu unieważnił akt zgonu. Poszkodowany mężczyzna został omyłkowo „uśmiercony” kilka miesięcy temu

Podziel się