Szukaj

Wrocław: Brutalne pobicie w jednym z klubów nocnych. „Przypominali niemal mafię z lat 90” [wideo]

24-08-2018 15:28
CBŚP Fot. Tygodnik Solidarność / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

„Gazeta Wrocławska” opublikowała nagranie ukazujące brutalne pobicie, do którego doszło pod koniec czerwca br. Sprawcy już kilka dni później trafili w ręce policji. Zatrzymani są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia oraz handel narkotykami. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Na trop bandytów funkcjonariusze policji trafili podczas śledztwa prowadzonego ws. brutalnego pobicia w jednym z wrocławskim klubów. 

Na nagraniu opublikowanym w sieci widzimy, jak czterech przestępców wchodzi do przedsionka. Po chwili podchodzi do nich mężczyzna w czarnej koszulce. Wówczas natychmiast otrzymuje mocny cios pięścią w twarz. Wyraźnie oszołomiony upada na podłogę i wówczas otrzymuje kolejne uderzenia. Ofiara nie tylko jest bita, ale także przyduszana. Co ciekawe, ciosy zadaje wyłącznie jeden z napastników, drugi zaś w pewnym momencie wyciąga przedmiot przypominający broń i grozi innemu mężczyźnie, który chce pomóc leżącemu na ziemi. Całe to zajście trwa ponad minutę.   

Koniecznie przeczytaj: Amerykański Żyd oskarża krakowskich policjantów o pobicie i… nazistowskie gesty. Policja przedstawia inną wersję

Czytaj też: Oskarżony o pobicie ochroniarz Macrona był jego… kochankiem? Prezydent Francji zaprzecza

Jak podkreśliła kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, przestępcy ci przypominali swoją brutalnością gangsterów z lat 90.

CBŚP komentujące to zdarzenie potwierdziło, że pobity mężczyzna doznał poważnych obrażeń:

Kilku mężczyzn groziło pracującym tam ochroniarzom bronią palną, a następnie brutalnie pobiło jednego z nich. Wynikiem tego była między innymi utrata przytomności i złamanie żuchwy.

Jak poinformowała policja, ta grupa przestępcza powstała w lutym tego roku. Działała kilka miesięcy. Nie tylko na terenie Wrocławia, ale również w okolicznych miejscowościach.

Nagranie można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: Policja poszukuje mężczyzny z nagrania. W czasie protestów zachowywał się wyjątkowo agresywnie [wideo]

Podziel się