Szukaj

Brutalne pobicie w Lwówku Śląskim. Zatrzymano drugiego sprawcę. Jedna z ofiar walczy o życie [wideo]

09-03-2019 18:16
Zatrzymanie sprawcy brutalnego pobicia Fot. Policja/STEFAŃCZYK STUDIO / policja.gov.pl/YouTube / screen
Podziel się

Drugi ze sprawców brutalnego pobicia, do którego doszło 24 lutego w Lwówku Śląskim trafił w ręce policji. Obaj napastnicy usłyszeli zarzuty. Według relacji lokalnych mediów, żaden z mężczyzn nie był w stanie racjonalnie wyjaśnić powodów swojego postępowania.

Do napaści doszło w późnych godzinach nocnych pod jednym ze sklepów w centrum miasta. Dwaj napastnicy bez żadnej wyraźnej przyczyny zaatakowali grupę przypadkowych osób. Jeden z mężczyzn po mocnym ciosie upadł i uderzył głową o chodnik. Ciężko ranny 50-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Poszkodowany ma obrzęk mózgu i do tej pory utrzymywany jest w stanie śpiączki farmakologicznej. Trzech pozostałych mężczyzn doznało lżejszych obrażeń. Jedna z ofiar została też obrabowana z portfela, w którym znajdowały się dokumenty i pieniądze.

Koniecznie przeczytaj: Zapadł wyrok ws. głośnej zbrodni w Barcinie. Sąd nie miał wątpliwości. Sprawcy otrzymali najwyższy wymiar kary

Czytaj też: Lublin: Przez kilkanaście godzin brutalnie znęcali się nad swoim kolegą. Teraz odpowiedzą za to przed sądem

Policja dzięki pomocy mieszkańców Lwówka Śląskiego zatrzymała jednego z napastników. 27-latek usłyszał zarzut udziału w pobiciu i trafił do aresztu tymczasowego. Nie chciał jednak wydać swojego kolegi. Funkcjonariusze opublikowali więc film, prosząc o pomoc w identyfikacji drugiego ze sprawców. Apel był skuteczny, gdyż wkrótce podejrzany sam zgłosił się na policję.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. 23-latek w czasie przesłuchania stwierdził, że nie pamięta całego zdarzenia, bo był pijany. Usłyszał zarzut zbrodni ciężkiego uszkodzenia ciała jednej osoby i pobicia trzech pozostałych.

Żaden ze sprawców nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, dlaczego zaatakował przypadkowe osoby. Więcej w relacji poniżej:

Warto przeczytać: Groźny pedofil poszukiwany listem gończym. Policja podaje województwo, w którym teraz może przebywać [foto]

Podziel się