Szukaj

Bydgoszcz: Agresywne nastolatki znęcały się nad młodszą koleżanką

17-01-2019 16:10
Radiowóz, policja Fot. Damianwiszowaty12 / wikimedia.org / CC BY 3.0
Podziel się

Jak donosi „Gazeta Pomorska”, do aktu agresji, określonego jako „tortury”, doszło 11 stycznia br. w Bydgoszczy. Ofiarą napaści była 13-latka, która miała spotykać się z chłopakiem, o którego względy zabiegała jedna z napastniczek. Dotychczas śledczy ustalili tożsamość czterech sprawczyń, dwie z nich zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty.

Z relacji mediów wynika, że główna prowodyrka wraz z grupą nastolatek odciągnęły swoją ofiarę w ustronne miejsce i tam przez niespełna pięć godzin się nad nią znęcały. Bezpośrednio w napaści uczestniczyło kilka osób.

Pokrzywdzona wyznała, że napastniczki kopały ją, szturchały i ciągnęły za włosy, które zamierzały także przypalić. Odebrały jej pieniądze i zmuszały, żeby klęczała i przepraszała. Następnie rzucały w nią pieniędzmi i kazały tańczyć.

Koniecznie przeczytaj: Jelenia Góra: Brutalna bójka nastolatek. Szokujące ustalenia w tej sprawie [wideo]

Czytaj też: Wstrząsające okoliczności śmierci nastolatek w escape roomie. Jedna z dziewczyn zdążyła zadzwonić do ojca

Poszkodowana 13-latka wróciła do domu około godz. 19.30. Wówczas została o wszystkim poinformowana policja.

Mama 13-latki w rozmowie z w rozmowie „Gazetą Pomorską” ujawniła, jakiego rodzaju urazy doznała jej córka:

Pierwszy raz funkcjonariusze przesłuchali nas jeszcze tego samego dnia. (...) Córka jest już po obdukcji lekarskiej. Ma wybity ząb, guza na czole, siniaki na ciele oraz obite żebra. Jest jeszcze tak roztrzęsiona, że nadal przypominają jej się nowe fakty. Nic dziwnego, kilka osób ją gnębiło, ale 30 kolejnych, zwołanych przez napastniczki, przyglądało się tym scenom.

Podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy powiedziała, że dotychczas śledczy przesłuchali dwie podejrzane o napaść nastolatki:

Ustaliliśmy cztery sprawczynie, to dziewczęta w wieku od 14 do 16 lat. Na razie dwie zostały zatrzymane i przesłuchane. Jedna z nich po przesłuchaniu została zwolniona do domu, natomiast druga trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. Sprawczynie usłyszały zarzuty rozboju, pobicia i kradzieży w różnych konfiguracjach.

Warto przeczytać: Sąd Apelacyjny zwolnił z aresztu Norberta B. To główny podejrzany ws. zbrodni, o którą oskarżono Tomasza Komendę

Podziel się