Szukaj

Bronisław Komorowski mówi o katastrofie smoleńskiej i o.. kosmitach [WIDEO]

15-11-2016 10:32
Portret Bronisława Komorowskiego Fot. lublin.com.pl / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Były prezydent skrytykował decyzję o przeprowadzeniu ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Według Bronisława Komorowskiego ponowne otwieranie trumien wykorzystywane jest jako broń przeciw opozycji i niczemu dobremu nie służy. „Jeśli ktoś za chwilę wysunie następne oskarżenie, że kosmici są źródłem katastrofy smoleńskiej, to jeszcze raz będziemy robili ekshumacje?” - pytał były prezydent w Radiu Zet.

Według polityka Platformy Obywatelskiej prokuratura, która zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności katastrofy nie jest niezależna, a ponowne wykopywanie z grobów ciał nie da.

Z katastrofy smoleńskiej zrobiono maczugę polityczną do okładania konkurencji po głowie. Ciągłe otwieranie trumien jest możliwe, tylko to niczemu dobremu nie służy – przekonywał Komorowski na antenie Radia ZET.

Komorowski, chcąc zadrwić z powodów, dla których przeprowadza się ekshumacje, retorycznie zapytał:

Koniecznie przeczytaj: Ruszył kolejny proces ws. „zamachu” na Komorowskiego. Oskarżonemu grozi 5 lat więzienia, bo... chciał wręczyć prezydentowi ulotkę

Czytaj też: Premiera „Smoleńska” w Berlinie odwołana „ze względów bezpieczeństwa”

Jeśli ktoś za chwilę wysunie następne oskarżenie, że kosmici są źródłem katastrofy smoleńskiej, to jeszcze raz będziemy robili ekshumacje?! – dodał były prezydent.

Prowadzący audycję dociekał, czy rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej nie należy się słowo „przepraszam” w związku z nieprawidłowościami popełnionymi za czasów rządu Platformy. Nawiązał w ten sposób do słów byłego premiera Donalda Tuska: „mówię przepraszam, bo zdaję sobie sprawę, że przy pracy mogły zdarzyć się błędy i pomyłki”. Komorowski nie odniósł się jednak bezpośrednio do tej kwestii.

Wie pan, ja mogę powiedzieć tylko tyle, że rzeczywiście chyba wszyscy zbiorowo, całe społeczeństwo, cały naród, a przede wszystkim politycy, ale pewnie i niektórzy księża tak samo, powinniśmy mieć w sobie wolę przeproszenia wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej za to, że ich pamięć została unurzana w bieżącą walkę polityczną, w agresję, która przecież kompletnie nie pasowała do tego klimatu przeżycia żałoby narodowej w pierwszych godzinach, w pierwszych dniach – powiedział.

Fragment odnoszący się do kosmitów na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Ekshumacja wykazała, że w grobie Piotra Nurowskiego pochowano inną osobę

Podziel się