Szukaj

Poseł Krzysztof Brejza złożył oficjalne zawiadomienie o próbie zabójstwa jego rodziny. Nieopodal kamienicy, w której mieszka, zapalił się... toi-toi

28-05-2018 13:06
Krzysztof Brejza Fot. Platforma News / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

W niedzielę poseł PO Krzysztof Brejza złożył zawiadomienie o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny. Ma to bezpośredni związek z pożarem kamienicy, w której mieszka. Jak jednak poinformowała KMP w Inowrocławiu, zapalił się jedynie toi-toi należący do pracowników budowlanych przeprowadzających remont tego budynku.

Podczas krótkiego komentarza dla PAP, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu, st. kpt. Artur Kiestrzyn powiedział, że nie wpłynęło żadne powiadomienie dotyczącego tego zdarzenia. Jak dodał, strażacy dowiedzieli się o tym incydencie z mediów: 

Dowiedzieliśmy o tej sprawie z mediów. Państwowa Straż Pożarna w Inowrocławiu nie ma żadnego zgłoszenia o tym pożarze. Nie prowadziliśmy działań w takim zakresie. Nie braliśmy udziału w gaszeniu tego ognia.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Brejza próbował dezawuować organa ścigania i spotkał się z celną ripostą [WIDEO]

Czytaj też: Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

Z kolei rzecznik prasowa inowrocławskiej policji, asp. sztab. Izabella Drobniecka przyznała, że wpłynęły dwa zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło pożaru toi-toia należącego do firmy budowlanej przeprowadzającej remont, natomiast drugie było zawiadomieniem o usiłowaniu zabójstwa rodziny posła PO, Krzysztofa Brejzy: 

Mieliśmy dwa zgłoszenia, które ze sobą wiążemy. Jedno dotyczyło pożaru toi-toia na szkodę firmy budowlanej w Inowrocławiu przy remontowanej kamienicy. Drugie dotyczy złożonego dzisiaj zawiadomienia przez posła Brejzę odnośnie usiłowania zabójstwa jego rodziny poprzez wywołanie pożaru przy kamienicy, w której mieszka on z rodziną. Pożar miał miejsce w nocy z piątku na sobotę.

Rzecznik policji dodała również, że w tym momencie nie posiada szczegółowych informacji dotyczących przyczyn pożaru oraz tego, czy w jakikolwiek sposób zagrażał on bezpieczeństwu mieszkańców kamienicy. Jak dodała, swoje prace prowadzą obecnie eksperci z zakresu pożarnictwa.

Do tej sprawy odniósł się m.in. znany publicysta Rafał Ziemkiewicz:

 

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Podziel się