Szukaj

Grzegorz Braun o roszczeniach żydowskich: „Chodzi o wrogie przejęcie naszego państwa” [wideo]

20-02-2019 17:13
Grzegorz Bruan Fot. wRealu24.pl / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Kandydat na prezydenta Gdańska Grzegorz Braun podczas wywiadu w telewizji wRealu24.pl zabrał głos ws. roszczeń środowisk żydowskich wobec Polski. Jego zdaniem, Żydzi chcą otrzymać odszkodowanie nie w formie gotówki, lecz w postaci gruntów i nieruchomości, a tym samym doprowadzić do przejęcia naszego państwa.

W trakcie rozmowy Grzegorz Braun stanowczo podkreślił, że wszelkie roszczenia żydowskie wobec Polski są bezprawne:

Te  roszczenia są bezprawne świetle umów, które były zawierane ze Stanami Zjednoczonymi i z innymi krajami jeszcze za PRL. (….). Chodzi tu o mienie bezspadkowe. Nie ma takiego prawa ani lokalnego ani międzynarodowego, które otwierałoby drogę do wysnuwania jakichkolwiek roszczeń z tego tytułu, że jest prawo krwi.

Koniecznie przeczytaj: „Głos na PiS to głos za aborcją”. Kaja Godek dołącza do koalicji KORWiN-Braun-Liroy-Ruch Narodowy [wideo]

Czytaj też: Już trzech kandydatów na prezydenta Gdańska. „Mieszkańcy Gdańska powinni mieć wybór” [wideo]

Następnie wyjaśnił, że Żydzi nie domagają się od naszego państwa zadośćuczynienia w formie pieniędzy, lecz w postaci nieruchomości i gruntów, co sprawi, że będą mogli przejąć kontrolę nad naszym terytorium:

Nawet nie chodzi o pieniądze. Pieniądze są obecnie wylicytowane w tej chwili na takie sumy zawrotne, że nawet gdybyśmy od jutra po milionie przelewali na konto wskazane przez  szantażystów żydowskich, to zakończymy proces spłaty tych 65 czy 300 miliardów za sto kilkadziesiąt lub trzysta lat. (...) Chodzi konwersję urojonego długu na ekwiwalent materialny, mianowicie nieruchomości, grunta, a zatem chodzi o wrogie przejęcie terytorium. Teren, na którym dotychczas gnieździ się jeszcze polska wspólnota narodowa. Jakby go przejęli Żydzi, to zapaliłyby się różne zielone światła i może się okazać, że to co przez lata nie udało się odbudować i wyremontować, to teraz będzie łatwiej zrobić. Proszę się na to nie dać skusić.

Następnie dodał:

Nie chodzi o narracje historyczną i abstrakcyjną, intelektualną i perwersyjną przyjemność robienia z Polaków morderców i rabusiów. (…) Chodzi  o wrogie przejęcie naszego państwa i to się właśnie teraz dzieje.

Co ciekawe, po niespełna 50 minutach transmisja programu została zablokowana przez YouTube. W uzasadnieniu stwierdzono, że autorzy kanału naruszyli punkt regulaminu mówiący o mowie nienawiści.

  

Warto przeczytać: To trzeba zobaczyć. Wywiad Kolendy-Zaleskiej z Donaldem Tuskiem… w romantycznym wydaniu [wideo]

Podziel się