Szukaj

Skandaliczne wystąpienie Michała Boniego w Parlamencie Europejskim. Aż trudno uwierzyć, o co prosił tym razem… [WIDEO]

09-02-2018 12:13
Michał Boni prosi o wsparcie finansowe demonstracji antyrządowych Fot. Michał Boni / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Kilka dni temu podczas debaty w Parlamencie Europejskim głos zabrał również europoseł PO, Michał Boni, który po raz kolejny zaapelował o wsparcie zagranicy w walce z obecnym rządem. Dokładniej rzecz ujmując, przedstawiciel opozycji poprosił o finansową pomoc dla antyrządowych demonstracji organizowanych w Polsce.

Trzeba przyznać, że europoseł PO Michał Boni nie przestaje zaskakiwać w pomysłach na szkodzenie obecnie rządzącej partii. Wcześniej wraz z kilkoma innymi polskimi europarlamentarzystami zagłosował za przyjęciem rezolucji skierowanej przeciwko Polsce, natomiast kilka dni temu namawiał do hojnego wsparcia finansowego dla antyrządowych demonstracji w naszym kraju.

Podczas swojego niedawnego występenia w Parlamencie Europejskim polityk PO powiedział:

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska poprosiła zagranicznych polityków o wzięcie udziału w specjalnym spocie. Europosłowie proszą Polaków o przestrzeganie demokracji [wideo]

Czytaj też: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Demokracja to nie tylko kwestia urny wyborczej. To znacznie więcej. Jest to nastawienie i świadomość obywateli; zasady, które chronią ich prawa; to przejrzystość i rozdział władzy(...) Nie można mówić o demokracji tam, gdzie społeczeństwo obywatelskie jest nieobecne. W wielu miejscach partie polityczne zajmują się raczej pojmowaniem państwa niż służbą ludziom. Demokracja ulega zniszczeniu, a podmioty społeczeństwa obywatelskiego pozbawione są zasobów niezbędnych do rozwoju prężnej demokracji (…) To codzienna praktyka demokracji sprawia, że jest energiczna, odporna i trwała. Aktywizm obywateli, ich udział w debatach, konsultacjach, protestach i podejmowaniu decyzji mają kluczowe znaczenie - w dużych miastach, miasteczkach i małych wioskach.

Przemówienie europarlamentarzysty PO oburzyło internautów, którzy w swoich komentarzach nie szczędzili ostrych słów. Politykowi zarzucano m.in. celowe działanie na szkodę interesów Polski:

Warto przeczytać: Absurdalna wypowiedź europosła PO. Podczas niedawnego wywiadu próbował wyjaśnić, dlaczego atakuje Polskę w Parlamencie Europejskim

Podziel się