Szukaj

„Bolesław Wałęsa” w TVP. Przejęzyczenie?

04-10-2016 17:18
Portret Lecha Wałęsy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Poseł Marek Jakubiak (Kukiz’15, Endecja) razem z politykiem Prawa i Sprawiedliwości, Janem Szewczakiem komentował bieżące wydarzenia polityczne w antenie TVP Info. W pewnym momencie Jakubiak odniósł się do obecności „Bolesława Wałęsy” na konwencji programowej Platformy Obywatelskiej. Przejęzyczenie czy celowe działanie członka Endecji?

Polityk oceniając nowy program polityczny zaproponowany przez Platformę Obywatelską, powiedział: Osiem lat nic nie robili i chcą powiedzieć, że ludzie którzy są tak wypaleni władzą cokolwiek są w stanie zrobić - to jest jakaś hipokryzja. Jakubiak dodał też, że on sam włączył się w politykę, m.in., aby wyrazić swój sprzeciw wobec wprowadzania wyborców w błąd przez PO.

Jakubiak nawiązał także do zgłaszanej przez Platformę propozycji likwidacji IPN-u. Stwierdził, że proponowanie tego na konwencji, na którą zaproszony został także były prezydent Lech Wałęsa to kolejna hipokryzja ze strony PO. W tym momencie Jakubiak „przejęzyczył” się, mówiąc „Bolesław Wałęsa”. Prawdopodobnie polityk w ten sposób chciał podkreślić związki byłego prezydenta ze Służbą Bezpieczeństwa, z którą miał współpracować jako TW „Bolek”.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa znowu nawołuje do używania przemocy? „Młotkiem trzeba by ich...”

Czytaj też: Wałęsa pozywa legendarnego działacza opozycji. „To brzmi jak ponury żart”

Poniżej nagranie udostępnione przez Endecję z wypowiedzią posła Jakubiaka:

Warto przeczytać: 22. rocznica „obiadu drawskiego”. Wałęsa dziś broni Konstytucji, a kiedyś sam ją łamał?

Podziel się