Szukaj

Parodia w czasie kradzieży na Dolnym Śląsku. Złodziej chciał szybko odjechać i zapomniał o... wspólniku [wideo]

27-09-2018 13:35
Bogatynia, kradzież Fot. Dolnośląska Policja
Podziel się

Policja opublikowała nagranie z napadu, jaki miał miejsce na parkingu w Bogatyni na Dolnym Śląsku. Dwóch mężczyzn pokusiło się na narzędzia znajdujące się we wnętrzu jednego z aut. W czasie kradzieży doszło między nimi do nieporozumienia.

Jeden ze złodziei z kominiarką na twarzy wybił szybę w zaparkowanym aucie i zabrał z niego znajdującą się w środku skrzynkę z narzędziami i elektronarzędziami. Mężczyzna wrzucił łup do auta. Jego wspólnik od razu ruszył, zapominając o koledze. Po dłuższej chwili kierowca zorientował się i zabrał mężczyznę.

Policja zdołała odnaleźć przestępców.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności na jednej z bocznych uliczek zauważyli pojazd podobny do tego, którym poruszali się sprawcy. Samochód nie miał tablic rejestracyjnych, a wewnątrz znajdowały się skradzione skrzynki z narzędziami

Koniecznie przeczytaj: UK: Złodzieje próbowali okraść londyński sklep z zegarkami szwajcarskimi. Nie wszystko odbyło się jednak po ich myśli [wideo]

Czytaj też: Kamila Gasiuk-Pihowicz wygwizdana w Gdańsku. „Złodzieje, złodzieje” [WIDEO]

- informuje Paweł Petrykowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie. Jeden z nich miał przy sobie kluczyk od samochodu, w którym znaleziono skradzione narzędzia.

Po weryfikacji w policyjnym rejestrze, okazało się, że kierujący autem mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany celem odbycia kary 150 dni więzienia.

Mężczyźni po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty. Przyznali się do winy. Za kradzież i włamanie grozi im do 10 lat więzienia, kierowcy za prowadzenie z sądowym zakazem do 5 lat pozbawienia wolności.

Nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Warto przeczytać: Śląsk: akcja policji zakończona sukcesem. Antyterroryści uwolnili porwaną żonę biznesmena [WIDEO]

Podziel się