Szukaj

To nagranie z Bieszczad podbiło sieć. Wataha wilków zaatakowała niedźwiedzicę z małymi. W ich obronie stanął… leśniczy! [WIDEO]

26-12-2017 12:28
Bieszczady, wataha wilków zaatakowała niedźwiedzie Fot. Nadleśnictwo Baligród / Facebook
Podziel się

Niesamowita sytuacja miała miejsce w sobotę w Nadleśnictwie Baligród w Bieszczadach. Autorem nagrania jest leśniczy Kazimierz Nóżka, który w ostatniej chwili uratował niedźwiedzią mamę z dwójką małych przed atakującymi wilkami.

„To był misternie zaplanowany atak” – czytamy w opisie nagrania opublikowanego przez Nadleśnictwo Baligród.

Wataha wilków postanowiła zapolować na dwa małe niedźwiadki. Przeszkodą nie była dla nich obecność matki, gdyż drapieżniki miały zdecydowaną przewagą liczebną.

Świadkiem ataku był leśniczy, który zarejestrował całą sytuację kamerą. Kazimierz Nóżka znał niedźwiedzie – Grzesia, Lesia oraz ich matkę Agę, postanowił więc interweniować. W ostatniej chwili udało mu się spłoszyć watahę wilków, która już zdążyła otoczyć niedźwiedzią rodzinę.

Koniecznie przeczytaj: Kompletne zdziczenie feministek. Półnaga „seksekstremistka” z Femen zaatakowała szopkę bożonarodzeniową w Watykanie [+18 WIDEO]

Czytaj też: Krwawe starcia w Kijowie. Ukraińska policja przeprowadziła szturm na miasteczko zwolenników Saakaszwilego [WIDEO]

„Bywa, że czasem trzeba opowiedzieć się po jednej ze stron” – skomentował Kazimierz Nóżka.

„Ta zima będzie dla rodziny najcięższym okresem próby. Trzymamy kciuki, bo wilki nie odpuszczą” – czytamy z kolei w komentarzu Nadleśnictwa Baligród.

Nagranie, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych cieszy się ogromną popularnością.

Można je obejrzeć poniżej.

Warto przeczytać: Grupa Ukraińców brutalnie pobiła dwóch Polaków. „Gdy mężczyźni odpowiedzieli na zaczepki, w ich kierunku posypały się ciosy"

Podziel się