Szukaj

Elżbieta Bieńkowska o przekopie Mierzei Wiślanej i CPK: „To bzdurne pomysły” [wideo]

04-06-2019 16:39
Bieńskowska o CPK i przekopie Mierzei Wiślanej Fot. WaldemarKowal / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Uczestnicząca w debacie „Samorządowa Europa. Pamięci Pawła Adamowicza” unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska zabrała głos na temat obecnej sytuacji politycznej w naszym krajem. Według niej, Polska zmierza w stronę „autoratyzmu”, o czym świadczą takie inwestycje jak przekop Mierzei Wiślanej czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W Europejskim Centrum Solidarności w debacie wzięli również udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W trakcie swojej wypowiedzi Elżbieta Bieńkowska stwierdziła, że polskie władze zmierzają w kierunku „autorytaryzmu”, ponieważ chcą kontrolować każdy aspekt życia obywateli, o czym świadczą prowadzone przez rząd inwestycje:

To trwa cztery lata. Zaczyna być strasznie duszno.(...) Zaczyna się robić taka sytuacja naprawdę idąca w stronę autorytaryzmu, że chce się nam mówić jak mamy żyć, z kim mamy żyć, czym mamy podróżować, jak mamy jeździć, czy budujemy centralny port lotniczy, czy przekopujemy Mierzeję Wiślaną. No po prostu bzdurne pomysły. W przypadku przekopu mierzei samorząd województwa pomorskiego niewiele ma do gadania, bo przekopujemy. To jest sytuacja w normalnym kraju, o jakim marzyliśmy 30 lat temu nie do pomyślenia.

Koniecznie przeczytaj: Poseł PO krytykował przekop Mierzei Wiślanej. Dziennikarka przypomniała mu, że to był pomysł... jego partii

Czytaj też: Bieńkowska o śmierci Adamowicza: „To był mord polityczny. Ja mówiłam kolegom z Brukseli...” [wideo]

Jej słowa dosadnie skomentowali internauci:

Warto przeczytać: Elżbieta Bieńkowska powiedziała, jak jej zdaniem wygląda obecna Polska. Ostra reakcja posła: „Kolejne goebbelsowskie kłamstwo bliskiej przyjaciółki Donalda Tuska” [wideo]

Podziel się