Szukaj

Biegli psychiatrzy zbadali Stefana W. Nie byli w stanie orzec, czy podczas zamachu był poczytalny

20-02-2019 15:18
Stefan W., zamach na prezydenta Gdańska Fot. adjano31 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował reporter RMF Jakub Kaługa, biegli psychiatrzy wydali opinię po jednorazowym badaniu Stefana W. Okazuje się jednak, że nie byli oni w stanie ocenić, czy zabójca Pawła Adamowicza był poczytalny. Doniesienia medialne potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Dziennikarz RMF przekazał ponadto, że w związku z pierwszymi, niejasnymi wynikami badania, biegli psychiatrzy zalecili przeprowadzenie dłuższej obserwacji. 

Informacje te potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, która powiedziała, że prowadzący sprawę prokurator skieruje wniosek do sądu o orzeczenie wobec podejrzanego obserwacji:

Badanie zostało przeprowadzone 30 stycznia 2019 roku przed dwóch biegłych psychiatrów. W sporządzonej opinii biegli zawnioskowali o przeprowadzenie obserwacji sądowo-psychiatrycznej podejrzanego Stefana W.  Po jednorazowym badaniu nie byli bowiem w stanie wypowiedzieć się co do stanu poczytalności podejrzanego. Prokurator przygotuje i skieruje do sądu wniosek o orzeczenie wobec podejrzanego obserwacji sądowo-psychiatrycznej.

Koniecznie przeczytaj: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Czytaj też: Prokuratura wszczęła śledztwo. Stefan W. otrzymał w nim status... poszkodowanego

Stefan W. przeprowadził zamach na prezydenta Pawła Adamowicza podczas tegoroczngo finału WOŚP w Gdańsku. W trakcie ataku zadał mu kilka ciosów nożem. Po kilkunastu godzinach polityk zmarł w szpitalu.

Warto przeczytać: Piotr Adamowicz o ostatnich chwilach prezydenta Gdańska:„To była sinusoida, raz dostawaliśmy dobre, raz złe informacje”

Podziel się