Szukaj

Białystok: Oskarżeni o wspieranie Państwa Islamskiego Czeczeńcy o krok od wyjścia na wolność. Jeden z nich już opuścił areszt

27-04-2017 21:43
Flaga Państwa Islamskiego (ISIS) - białe logo na czarnym tle
Podziel się

Uchylenie środka zapobiegawczego w postaci aresztu za poręczeniem majątkowym (odpowiednio 30 tys. złotych wobec dwóch oskarżonych i 10 tys. złotych wobec jednego), zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny – taką decyzję podjął sąd w Białymstoku w sprawie trzech Czeczenów, którzy oskarżeni są o wspieranie Państwa Islamskiego. Czwarty z oskarżonych opuścił areszt na początku kwietnia.

Białostocka prokuratora, powołując się na zebrane w tej sprawie dowody (nagrania zarejestrowane przez ABW), nie zgadza się z decyzją sądu i zapowiada jej zaskarżenie.

Czterech Czeczenów zamieszkujących Łomżę i Białystok zostało w 2016 roku oskarżonych o rekrutację bojowników, zbiórkę pieniędzy oraz zakup broni i sprzętu militarnego, wykorzystywanego później przez bojowników ISIS w Iraku i Syrii.

Warto przeczytać: Walczy przeciw ISIS… śpiewając „Orła Cień”. Nagranie z pola bitwy potwierdza obecność Polaków w Syrii [WIDEO]

Podziel się