Szukaj

Nielegalny imigrant wpadł podczas kontroli na lotnisku. Legitymował się nieudolnie podrobionym polskim paszportem

10-07-2018 15:43
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował portal polsatnews.pl, warszawscy policjanci zatrzymali Syryjczyka, który podczas kontroli na lotnisku legitymował się prymitywnie podrobionym „polskim paszportem”. Co ciekawe, mężczyzna był przekonany, iż jest w posiadaniu hiszpańskiego dokumentu.

Polski paszport, którym legitymował się imigrant zawierał liczne błędy i literówki. Brakowało w nich charakterystycznych liter takich jak „ę”, „ą”, czy „ó”. Natomiast nie brakowało w nim znaków pochodzących z innych alfabetów. W związku z tym uznano, że jego twórcą, był fałszerz nie posługujący się językiem polskim.   

Co ciekawe, kontrolowany imigrant potrafił komunikować się jedynie w języku arabskim. Dlatego też wezwano na miejsce tłumacza, który pomógł policjantom w przesłuchaniu. W trakcie rozmowy okazało się, że Syryjczyk kupił ten dokument w Atenach za 4 tys. euro. Przyznał również, że w trakcie transakcji zapewniono go, iż kupuje hiszpański paszport.

Koniecznie przeczytaj: Nielegalny imigrant z Ugandy opowiedział o swoim życiu w Hiszpanii. „Czuje się oszukany”

Czytaj też: Karambol na S7 na trasie Gdańsk-Warszawa. Zderzyło się siedem aut. Jedna osoba nie żyje, kilku rannych [wideo]

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za legitymowanie się fałszywym dokumentem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Warto przeczytać: Kuriozalna sytuacja w eliminacjach do Ligii Mistrzów: „Legia Warszawa odpadła po walce z klubem, który maluje trawę na zielono” [foto]

Podziel się