Szukaj

Mocna wypowiedź wiceprezesa partii Wolność. Podczas wywiadu wyjaśnił, dlaczego Izrael sprzeciwia się nowelizacji ustawy o IPN [wideo]

21-02-2018 16:12
Konrad Berkowicz Fot. Konard Berkowicz / facebook.com
Podziel się

Wiceprezes partii Wolność, Konrad Berkowicz podczas niedawnej rozmowy emitowanej na antenie Polsat News, dotyczącej m.in. nowelizacji ustawy o IPN i sobotniej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego wyjaśnił, dlaczego środowiska żydowskie tak mocno atakują nasz kraj i zadał również niezwykle ważne pytanie, które jest pomijane w obecnej dyskusji o relacjach polsko-izraelskich.

Podczas wywiadu wiceszef partii Wolność stwierdził m.in., że dialog pomiędzy Polską a Izraelem nie toczy się na równych partnerskich zasadach, gdyż Żydzi mogą przypominać o przypadkach kolaboracji Polaków, zaś my nie możemy mówić o żydowskich szmalcownikach:

Mamy taką sytuację, że izraelski dziennikarz mówi wprost, że wśród Polaków byli kolaboranci i nie ma tematu. Na to premier odpowiada wspominając, że wśród Żydów też byli kolaboranci i jest oburzenie o antysemityzm itd. 

Koniecznie przeczytaj: Niewiarygodne. Nowelizacja ustawy o IPN nie podoba się mieszkającym w Polsce… Niemcom. „Były obozy zakładane i prowadzone przez polską administrację”

Czytaj też: Historyk wyjaśnił, dlaczego Żydzi wciąż oskarżają naród polski o współudział w Holocauście. Jego słowa tłumaczą bardzo wiele [WIDEO]

W trakcie rozmowy Konrad Berkowicz wyjaśnił również, że tak duży sprzeciw Izraela wobec nowelizacji ustawy o IPN może wynikać z dwóch różnych kwestii: 

Wersja optymistyczna jest taka, że tam są wybory i premier Netanjahu robi to dla poklasku. Wersja pesymistyczna jest taka, że w USA ustawa, która ma sprawić, że naciski amerykańskie w Polsce w kwestii roszczeń żydowskich. (...) Ameryka może naciskać na Polskę realnie i świadczy też o tym reakcja Polonii, która wysłała list do kongresmenów.

Podczas wywiadu działacz partii Wolność powiedział, że wywierane tak dużego nacisku na polskiego władze jest w interesie pewnej grupy Żydów, która właśnie takimi oskarżeniami o antysemityzm próbuje szantażować nasz kraj: 

Obecna paranoja antysemityzmu jest w interesie pewnej grupy Żydów. To przez nią jesteśmy zastraszeni tym, że jeżeli się sprzeciwimy ich roszczeniom, to będziemy nazywani antysemitami.

W trakcie rozmowy Konrad Berkowicz odniósł się również do nazistowskich symboli i obraźliwych napisów, które narysowano polskiej ambasadzie w Izraelu. Jak stwierdził,  gdyby coś podobnego wydarzyło się w Polsce, to przez tydzień byłyby krzyki o antysemityzmie, natomiast tutaj sprawa została całkowicie wyciszona. W związku z tym zadał też niezwykle ważne pytanie, które niemal w ogóle nie pojawia się w obecnej burzliwej dyskusji o sporze polsko-izraelskim:

Dlaczego ciągle mówi się o antysemityzmie, a nie mówi się o antypolonizmie?

Poniżej cały wywiad:

Warto przeczytać: Szef MSZ Francji niezwykle ostro skomentował przyjęcie nowelizacji ustawy o IPN. Internauci natychmiast przypomnieli o „zasługach” tego kraju [WIDEO+FOTO]

Podziel się