Szukaj

Skandal w Telewizji Publicznej. Przedstawiciel Konfederacji wyrzucony ze studia TVP Info [wideo]

12-05-2019 12:50
Bartyzel wyrzucony ze studia Fot. NWOrder / You Tube / YouTube
Podziel się

Tuż przed rozpoczęciem wczorajszego programu TVP Info „Studio Polska” ze studia siłą został wyprowadzony Jacek W. Bartyzel. Wiceprezes Federacji dla Rzeczypospolitej, związanej z Konfederacją KORWiN Braun Liroy Narodowcy miał zwracać uwagę na odbywający się w sobotę marsz przeciwko tzw. ustawie 447 – informuje „Super Express”.

Federacja dla Rzeczypospolitej opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, że ochrona siłą wyprowadza Bartyzela ze studia, mimo iż polityk zachowuje się bardzo spokojnie i nie awanturuje się.

Bartyzel tuż przed opuszczeniem studia mówił o odbywającym się tego samego dnia w stolicy marszu przeciwko tzw. ustawie 447 dotyczącej odszkodowań za bezspadkowe mienie ofiar Holokaustu. Więcej o marszu pisaliśmy tutaj: Polacy nie zawiedli. Tłumy protestujących na marszu przeciw roszczeniom żydowskim [wideo+foto]

Koniecznie przeczytaj: Magdalena Ogórek i Jacek Łęski nowymi prowadzącymi „Studio Polska” w TVP Info

Czytaj też: Awantura w „Studio Polska”. Mężczyzna kopnął w plecy gościa programu. Natychmiastowa reakcja prowadzących [wideo]

Autorzy programu twierdzą natomiast, że powodem wrzucenia polityka było „złamanie zasad programu” - Bartyzel miał wykorzystać fragment „Studia Polska” bez zgody TVP. Wiceprezes Federacji jest jednak przekonany, że prorządowa telewizja cenzuruję Konfederację ze względu na jej ostatnie coraz lepsze wyniki w sondażach. Koalicja wolnościowo-narodowa z tego powodu wyraźnie traktowana jest przez PiS jako coraz większe zagrożenie, które może przełożyć się na mniejsze poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego w zbliżających się wyborach unijnych.

Bartyzel w nagraniu umieszczonym na Facebooku mówił, że już od jakiegoś czasu otrzymywał sygnały, że podobna sytuacja może mieć miejsce. Osoba pracująca przy programie miała ujawnić, że otrzymała polecenie niezapraszania do „Studio Polska” osób powiązanych z Konfederacją – nawet, jeżeli tak osoba pojawiłaby się w programie, to miała nie być dopuszczana do głosu.

Wydawca tego programu poinformował, że Konfederacja najwyraźniej ma być cenzurowana w tym programie

- mówił wyprowadzany siłą Bartyzel.

Również Marek Jakubiak, lider Federacji dla Rzeczypospolitej, informował w mediach społecznościowych, że powodem wyrzucenia Bartyzela był związek z Konfederację (w marcu br. partia Federacji dla Rzeczypospolitej zapowiedziała wspólny start do PE z Konfederacją).

Internauci komentujący zdarzenie zauważali, że w czasie trwania programu do głosu w ogóle nie został dopuszczony poseł Jakub Kulesza, który również reprezentował Konfederację.

Bartyzel do tej pory co tydzień pojawiał się w „Studio Polska” i był jego aktywnym uczestnikiem. Podobna sytuacja z jego udziałem nigdy wcześniej nie miała miejsca.

W czasie trwania wczorajszego programu działacze Federacji na znak protestu opuszczali studio z czerwonymi kartkami dla TVP.

Warto przeczytać: W czasie programu na żywo padły krytyczne słowa o uprzywilejowanej pozycji Żydów w Polsce. Wtedy doszło do awantury. „W momencie, gdy pada publiczne info o ustawie 447 w USA”

Podziel się