Szukaj

Narodowcy nie mieli wyjścia? Prezes Stowarzyszenia MN tłumaczy, dlaczego zgodzono się na wspólny marsz [wideo]

10-11-2018 17:21
Robert Bąkiewicz Fot. Marsz Niepodległości / Facebook
Podziel się

Jak wcześniej informowaliśmy, organizatorzy Marszu Niepodległości porozumieli się ze stroną rządową w sprawie wspólnego marszu 11 listopada. Powody takiej decyzji wyjaśniał dzisiaj Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Decyzja o wspólnym pochodzie Marszu Niepodległości z rządem nie wszystkim się spodobała. Na głosy krytyki postanowił odpowiedzieć Robert Bąkiewicz, który tłumaczył, że środowiska narodowe zgodziły się na porozumienie m.in. dlatego, aby nie doprowadzić do konfliktu w ważnym dniu, jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pokazaliśmy, że nie dbamy o własny interes, że Polska jest dla nas najważniejsza

Koniecznie przeczytaj: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Husaria na czele Marszu Niepodległości. Ujawniono też główne hasło wydarzenia: „Polska bastionem Europy”.

- podkreślił narodowiec, który zauważył, że prowadzenie wewnątrzpaństwowej wojny mogłoby zaszkodzić Polsce na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w kontekście ostatnich ataków na nasz kraj.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powiedział, że nie wszystkie szczegóły rozmów może zdradzać, ale wczorajsze porozumienie było największym możliwym do wypracowania konsensusem.

Zwrócił uwagę, że państwo ma możliwości techniczne i medialne, aby forsować swoją wizję i z pewnymi rzeczami trzeba się „pogodzić”. Bąkiewicz zaznaczył, że nie tylko narodowcy biorą udział w MN, ale także sympatycy innych opcji politycznych. Jak tłumaczył, dla organizatorów Marszu Niepodległości ważne jest także bezpieczeństwo uczestników wydarzenia, a konieczność jego zapewnienia przemawiała za porozumieniem ze stroną rządową.

Bąkiewicz podkreślił też, że Marsz Niepodległości wbrew przekazom niektórych mediów zachowuje swój odrębny charakter.

Rozmowa poniżej:

 Poniżej plan wspólnego marszu:

Warto przeczytać: Organizatorzy Marszu Niepodległości pozwą media za zniesławienie uczestników tegorocznej manifestacji

Podziel się