Szukaj

Awantura w Sejmie. Połowie PO już rano przeprowadzili… próbę generalną okupacji Sejmu [WIDEO]

11-01-2017 16:48
Okupcja Sejmu 11.01.2017 r. Fot. Liroy / Facebook
Podziel się

Jak można było się spodziewać dzisiejsze obrady sejmu zostały zablokowane przez posłów Platformy Obywatelskiej. Z powodu okupacji mównicy ogłoszono już trzy przerwy w obradach. Tymczasem okazuje, że opozycja już rano przeprowadziła próbę generalną, aby skutecznie zrealizować swój plan.

Podczas pierwszej przerwy w obradach Sejmu kryzys parlamentarny omawiali liderzy PiS – m.in. premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef klubu PiS Ryszard Terlecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Po spotkaniu rządząca partia zaproponowała Platformie odroczenie obrad parlamentu, pod warunkiem, że ta przestanie blokować mównicę i opuści salę plenarną. Sławomir Neumann z PO zapowiedział jednak, że posłowie jego partii opuszczą salę dopiero po ustaleniu warunków „politycznego porozumienia wygaszającego kryzys parlamentarny”.

Koniecznie przeczytaj: Wznowienie obrad Sejmu. Posłowie uczcili pamięć Rafała Wójcikowskiego

Czytaj też: Platforma Obywatelska w swoim klipie wykorzystała agresywnego demonstranta spod Sejmu, aby „udowodnić”… agresję PiS

Po godzinie 15.00 marszałek Kuchciński i PiS zaproponowali przesunięcie obrad na jutro. Równocześnie w Senacie trwa dyskusja nad budżetem. Partia rządząca chce, by obrady rozpocząć od przyjęcia uchwały, która potwierdza legalność uchwalenia ustawy budżetowej. Nowoczesna zapowiedziała, że nie poprze tej uchwały.

Dziennikarze Onet.pl informują też, że coraz więcej posłów Platformy Obywatelskiej naciska na szefa partii, Grzegorza Schetyna na zakończenie okupacji.

Co ciekawe PO już rano, około godziny 10.00 przeprowadziło „próbę generalną” blokady mównicy.

Jak podaje niezalezna.pl „Grzegorz Schetyna sam ustalał strategię i wydawał komendy, instruując posłów, jakie miejsce mają zająć, aby blokada była skuteczna”.

Relację wideo z sali plenarnej prowadził poseł Kukiz’15 Liroy Marzec.

Warto przeczytać: Zwolennicy PiS zaczną bojkotować pizzerię? Wszystko przez jeden wpis posłanki Nowoczesnej [FOTO]

Podziel się