Szukaj

Awantura w Sejmie po wyborze Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

10-03-2017 11:30
Budynek Sejmu Fot. Photo RNW.org / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Kiedy w Brukseli ważyła się polityczna przyszłość Donalda Tuska, w polskim parlamencie doszło do ostrej wymiany zdań między przedstawicielami opozycji a parlamentarzystami PiS. Tematem dyskusji był wybór byłego szefa PO na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej.

W dyskusji brało udział wielu prominentnych polityków z obu stron barykady. W wymianie zdań wziął udział również Jarosław Kaczyński. Pierwszy w dyskusji zabrał głos Ryszard Petru, który tak ocenił wyniki szczytu:

Zostaliście bez sojuszy, nawet najbliższy sojusznik Kaczyńskiego, Victor Orban, zostawił Pana samego! Jedyny kraj, który jest zadowolony z tego, co Polska zrobiła, to Rosja Putina.

W dalszej części przemówienia Petru wezwał do przerwania obrad i złożenia dymisji przez rząd Beaty Szydło.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk ponownie wybrany na szefa Rady Europejskiej! Czy Kaczyński przegrał bitwę w Brukseli? [WIDEO]

Czytaj też: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Po liderze Nowoczesnej głos zabrał prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński, który nie przebierał w słowach i zarzucił opozycji zdradę narodowych interesów:

Swego czasu, już dość dawno temu, ale moje pokolenie świetnie to pamięta, prezydent de Gaulle używał takiego określenia: „partia zewnętrzna". Mówił to o ludziach, którzy byli otumanieni szaleńczą i zbrodniczą ideą, ale w coś wierzyli, a wy nie wierzycie w nic, poza waszymi interesami i interesikami. Wy jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, wy kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce. Jesteście i byliście zawsze.

W dalszej kolejności do dyskusji zgłaszali się także i inni politycy, obrzucając się przy tym mało dyplomatycznymi argumentami. Wszyscy przedstawiciele opozycji jak jeden mąż wysunęli żądanie pod adresem władz partyjnych i rządowych, by te wysłały gratulacje do Tuska, bo jak dowodzili, to polityk, który bronił interesów Polski i całego regionu w Brukseli.  

Warto przeczytać: Poseł PiS ostro krytykuje Donalda Tuska [WIDEO]

Podziel się