Szukaj

Awantura na komisji Amber Gold. Poseł PiS ostro zareagował na zaczepki polityka Nowoczesnej: „Od wielu tygodni jest pan zwykłym chamem” [wideo]

09-05-2018 00:42
Kłótnia w czasie obrad komisji Amber Gold Fot. Hiacynta Bukiet / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Podczas wtorkowych obrad komisji ds. Amber Gold doszło do ostrej wymiany zdań między zasiadającymi w niej politykami. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski zareagował po złośliwej uwadze Witolda Zembaczyńskiego z Nowoczesnej i nazwał go „chamem”.

Sytuację sprowokował Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej wymachując do kamer odtajnionymi notatkami i materiałami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ironicznie zwrócił się do Krajewskiego:

Tu są bardzo ciekawe informacje, tylko pana w tych notatkach brakuje!

Polityk PiS nie wytrzymał:

Poseł Zembaczyński od wielu tygodni jest zwykłym chamem i dopuścił się insynuacji pod moim adresem. Kompromituje się pan w programach telewizyjnych i na posiedzeniu komisji.

Koniecznie przeczytaj: Witold Gadowski nie ma wątpliwości. Literacka Nagroda Bookera trafiła do Olgi Tokarczuk nieprzypadkowo: „To efekt działania lewicowego lobby”

Czytaj też: Witold Gadowski o negatywnych skutkach przyjęcia ustawy 447. „Już dziś amerykańskie władze mogą zabrać nam 80 mld dolarów” [wideo]

– powiedział Krajewski.

To proszę do komisji etyki!

– odparł Zembaczyński.

Do kłótni Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej, który wspierał polityka Nowoczesnej.

Spór ostatecznie zakończyła Małgorzata Wasserman.

Staramy być delikatni, że jak ktoś nie umie czytać dokumentów nie tylko w programach, ale na komisji, to nie robimy problemu. Jeśli ktoś kogoś nie szanuje, to panowie nas

- powiedziała przewodnicząca komisji.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Podziel się