Szukaj

Gliwice: Audi wypadło z drogi i zmiotło wiatę przystankową. Pijany kierowca i pasażerowie próbowali uciec [wideo]

29-10-2018 12:04
Gliwice: Audi zmiotło wiatę przystankową Fot. Policja Gliice / policja.gov.pl / screen YouTube
Podziel się

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek krótko po północy na ul. Franciszkańskiej w Gliwicach. Jadące z dużą szybkością osobowe audi wpadło w poślizg i z impetem wjechało w przystanek, kompletnie go niszcząc.

Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na filmie widać, jak auto marki Audi 6 na łuku drogi wypada z jezdni, przewraca się na lewy bok i uderza w przystanek. Wiata została dosłownie zmieciona. Zniszczony został także betonowy śmietnik. Na szczęście nikt nie stał na przystanku autobusowym. Kierowca i pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Bezpośrednio po kolizji wysiedli z auta i oddalili się z miejsca wypadku.

Koniecznie przeczytaj: Olecko: Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych. Policja opublikowała nagranie z monitoringu [wideo]

Czytaj też: Niezwykle groźny wypadek w Gliwicach. Dacia wystrzeliła w powietrze i przeleciała nad skrzyżowaniem [wideo]

Nie udało im się jednak daleko uciec. Zdarzenie zauważyli przeglądający zapisy kamer policjanci, którzy wysłali na miejsce patrole operacyjne. Wkrótce zatrzymano czteroosobową grupę osób uczestniczących w kolizji, w wieku od 16 do 43 lat.

Ustalono, że za kierownicą siedział 43-latek, który miał we krwi ponad promil alkoholu. Dwoje pasażerów również było nietrzeźwych, w tym 16-letni chłopak.

Sprawca wypadku trafił do aresztu. Zabrano mu prawo jazd i dowód rejestracyjny. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia. Równocześnie wszczęto postępowanie ws. pijanego nastolatka.

Więcej tutaj.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Zielona Góra: Groźny wypadek z udziałem samochodu „widmo”. Pojazd potrącił kobietę siedzącą na ławce [wideo]

Podziel się