Szukaj

Dwa ataki na Magdalenę Ogórek. Jeden w kościele, drugi pod studiem TVP. Sprawę bada policja

07-04-2017 11:25
Magdalena Ogórek, historyk, marzec 2015 Fot. Stiopa / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Magdalena Ogórek została wraz z rodziną zaatakowana przez agresywnego mężczyznę w warszawskim sanktuarium św. Andrzeja Boboli w czasie niedzielnej mszy – podaje „Super Express”.

Sprawa jest na policji i nie chcę utrudniać postępowania – powiedziała w rozmowie z „SE” Magdalena Ogórek, która zdradziła tylko, że ucierpiał członek jej rodziny, który ma otarcia. Dodała również, że w wyniku ataku „msza święta była sparaliżowana”.

Więcej zdradził Jacek Łęski, dziennikarz TVP, który wraz z Ogórek prowadzi program „Studio Polska”.

Magda z mężem i córką poszli do kościoła. Tam czekał na nich rosły facet, który się rzucił z łapami. Próbował uniemożliwić im wejście, poszarpał i uderzył męża Magdy. Później w trakcie mszy wparował do kościoła i rzucił się na Magdę. Jak ludzie zaczęli reagować, to facet się wymiksował – relacjonował.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarka pyta Joannę Schmidt i Ryszarda Petru o przeczytane książki [WIDEO]

Czytaj też: Hollywoodzki reżyser na ataki ISIS chce odpowiadać… miłością. Zebrano pieniądze, aby wysłać go do Afganistanu [WIDEO]

„SE” podaje też, że zaledwie kilkanaście godzin wcześniej pod studiem TVP również miał miejsce atak na Ogórek. Napadła na nią nieznana kobieta, która zachowywała się agresywnie. Policja sprawdza, czy obie sprawy są powiązane. W związku ze zdarzeniami trwają przesłuchania świadków.

Wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Trwają czynności – oświadczył Robert Koniuszy z mokotowskiej policji, która prowadzi sprawę.

Warto przeczytać: Somalijscy piraci usiłowali się przedostać na pokład statku. Tak ostrej odpowiedzi raczej się nie spodziewali [WIDEO]

Podziel się