Szukaj

Kibole krakowskiego klubu zatrzymani za usiłowanie zabójstwa. Weszli do baru z nożem i maczetą [+18 wideo]

30-01-2019 19:09
atak w Myśleniach Fot. alepompa.pl / Facebook
Podziel się

Policjanci CBŚ przy wsparciu krakowskich antyterrorystów zatrzymali cztery osoby biorące udział w ataku w lokalu w centrum Myślenic. Trzem podejrzanym postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa.

Brutalna napaść miała miejsce w nocy z 18 na 19 stycznia (z piątku na sobotę) w barze przy myślenickim rynku. Na ujawnionym nagraniu widać czterech mężczyzn, którzy wchodzą do lokalu. Dwóch z nich zabezpiecza wejście, dwóch podchodzi bliżej do jednego ze stolika. Siedzący mężczyzna najpierw zostaje spryskany gazem, a potem otrzymuje cios w bok, prawdopodobnie nożem. Próbuje się bronić, ale napastnik zachodzi go z tyłu i wykonuje ruch wskazujący, że usiłuje poderżnąć mu gardło. Drugi z napastników używa maczety. Pomimo interwencji innych klientów lokalu sprawcom udało się uciec.

Koniecznie przeczytaj: Zatrzymanie byłego rzecznika MON jest na rękę partii rządzącej? Pojawiło się już kilka teorii na ten temat

Czytaj też: Tak Jerzy Owsiak skomentował atak na Pawła Adamowicza. Od razu wskazał winnych. Internauci oburzeni [wideo]

Nagranie poniżej:

Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala. Doznał poważnych uszkodzeń ciał. Policja szybko ustaliła tożsamość napastników i zatrzymała całą czwórkę. Trójka mężczyzn usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i decyzją sądu trafiła do aresztu tymczasowego. Dodatkowo dwójce zatrzymanych postawiono zarzuty produkcji znacznych ilości narkotyków. Śledztwo jest nadzorowane przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Policja w komunikacie podkreśla, że za usiłowanie zabójstwa grozi od 8 lat do nawet dożywotniego pobawienia wolności.

Nagranie z akcji CBŚ na nagraniu poniżej. Więcej informacji w podanym linku.

Policja podaje, że zatrzymani mężczyźni to pseudokibice jednaj z krakowskich drużyn. Według ustaleń TVN24 napastnicy nagrani przez monitoring to Dawid C. i Krystian K. Drugi z nich był do niedawna współpracownikiem „Zielonych”, czyli braci Z., przywódców jednej z grup kiboli Cracovii, która w ubiegłym roku stała się celem policji w związku z handlem narkotyków na dużą skalę. Zarzuty usłyszało wtedy 35 osób. Wśród zatrzymanych był Krystian K., który zdecydował się pójść na współpracę i został tzw. małym świadkiem koronnym. W zamian za informacje przekazane policji spędził tylko miesiąc w areszcie i wyszedł na wolność w październiku 2018 r. Od tego czasu spotykał z ostracyzmem w środowisku krakowskich pseudokibiców. Atak w klubie w Myślenicach miał być zemstą Krystiana K.

Warto przeczytać: Zdumiewające słowa. Tak Hanna Lis skomentowała atak na Magdalenę Ogórek. Internauci komentują

Podziel się