Szukaj

Atak nożownika w Busku-Zdroju. Policjant otrzymał dwa ciosy w plecy. Dramatyczne nagranie [wideo]

19-05-2019 12:14
atak w Busku-Zdroju Fot. Polska Policja / You Tube / YouTube
Podziel się

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem przed jednym ze sklepów w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie). Napastnik najpierw groził kobiecie, a potem zaatakował policjantów.

Dramatyczne sceny rozegrały się około godz. 11.30 przy ul. Poprzecznej w Busku-Zdroju. Policja otrzymała zgłoszenie, że napastnik z nożem grozi kobiecie w sklepie. Po dotarciu na miejsce patrol policji zauważył idącego ulicą mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać, ale wtedy wyszedł ze sklepu drugi mężczyzna i zaatakował policjanta, który został ranny - nożownik dźgnął go dwa razy w plecy.

Koniecznie przeczytaj: Arab zaatakował policjanta kamieniami, a potem wyciągnął nóż. Szybko tego pożałował… [+18 wideo]

Czytaj też: Feministka, która zaatakowała policjanta, usłyszy zarzuty

Na nagraniu zamieszczonym przez policję widać, że świadkowie dopiero po dłuższej chwili zdecydowali się pomóc.

Policjanci podczas interwencji w sklepie zostali zaatakowani przez 2 mężczyzn nożem. Są ranni, ale na szczęście rany nie zagrażają ich życiu. Poniżej fragment zdarzenia - trochę trwało, zanim obserwujący pomogli Komendant Główny Policji udzieli wsparcia zranionym.

Policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w sklepie groził nożem klientom. Podczas obezwładniania kolejny sprawca ugodził nożem drugiego policjanta.

Nie ma przyzwolenia ze strony kierownictwa @PolskaPolicja na takie ataki, oczekujemy surowych konsekwencji dla sprawców

- czytamy na Twitterze Polskiej Policji.

Ranny policjant trafił do szpitala. Na szczęście rany okazały się powierzchowne. Drugi z funkcjonariuszy ma niegroźne skaleczenia.

Policja ustaliła, że jednym z napastników jest 32-latek z Buska-Zdroju. Drugi z zatrzymanych to 37-latek z Kielc. Lokalny portal busko.com.pl nieoficjalnie dowiedział się, że mężczyzna, który zaatakował policjanta to miejski radny. Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi mu 10 lat więzienia.

Warto przeczytać: Zamach na lotnisku w USA. Nożownik ranił policjanta

Podziel się