Szukaj

Jak naprawdę wyglądał atak na posła Kukiz’15 pod Sejmem? Pojawiły się nowe nagrania [WIDEO]

21-07-2017 21:05
Marek Jakubiak, Kukiz 15 Fot. Adrian Gryciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wczorajszy atak na Marka Jakubiaka jest szeroko komentowany w mediach i Internecie. Kolejne opublikowane nagrania pokazują szczegóły tego zdarzenia.

Po opuszczeniu budynku parlamentu poseł Kukiz’15 został napadnięty przez tłum uczestniczący w manifestacjach przeciwko reformie sądownictwa. Mimo, że Marek Jakubiak w czasie wczorajszego głosowania wstrzymał się od głosu, polityk stał się celem agresywnego ataku ze strony demonstrantów. Konieczna była eskorta policji.

Na jednym z wcześniejszych nagrań widać, jak polityk pokazuje manifestantom środkowy palec (nagranie tutaj: Poseł Kukiz’15 nie wytrzymał. Na zachowanie protestujących zareagował wymownym gestem „Straty były po obu stronach” [WIDEO]). Przedstawiciele opozycji zarzucali posłowie Kukiz’15 niekulturalne zachowanie. Jednak, jeżeli obejrzy się kolejne nagrania, trudno się takiej reakcji dziwić.

Koniecznie przeczytaj: Poseł Kukiz’15 nie wytrzymał. Na zachowanie protestujących zareagował wymownym gestem „Straty były po obu stronach” [WIDEO]

Czytaj też: Marek Jakubiak miażdży posła Platformy Obywatelskiej ws. uchodźców [WIDEO]

W stronę polityka poleciały obelgi.

Zdrajca narodu, Jaruzelski, wąsata p…o, jak ty możesz w lustro patrzeć człowieku, pójdziesz siedzieć – to tylko niektóre z haseł, jakie dało się słyszeć.

Na co przysięgałeś? I powiedziałeś „tak mi dopomóż Bóg”? – krzyczał jeden z mężczyzn.

Niektórzy z manifestantów chcieli się rzucić się na posła. Bardzo możliwe, że gdyby nie policyjna ochrona, to doszłoby do rękoczynów. Nagranie zarejestrowanie przez PikioTV, na którym widać, jak polityk odpiera fizyczny atak na niego, można zobaczyć tutaj.

Jakubiak w wywiadzie dla PAP powiedział jednak, że będzie składał żadnych zawiadomień do prokuratury.

Podjąłem taką decyzję, że nie będę występował na drogę ścigania prawnego za naruszenie nietykalności cielesnej, ponieważ uważam, że ci ludzie mieli szczere intencje. Natomiast wyszło tak jak wyszło - powiedział poseł.

 

 

Warto przeczytać: Marek Jakubiak stanowczo: „Prezydent Warszawy powinna się podać do dymisji”. Ale nie wierzy, że to nastąpi [WIDEO]

Podziel się