Szukaj

Atak na plebanii w Warszawie. Napastnik zabił mężczyznę i zaatakował księdza, który ruszył z pomocą

12-04-2019 13:12
Kościół św. Augustyna w Warszawie Fot. Roman Eugeniusz / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17.00. Na teren plebanii parafii świętego Augustyna na Muranowie w Warszawie wtargnął napastnik, który zaatakował przebywającego tam mężczyznę. Ofiara nie przeżyła.

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, kom. Sylwester Marczak, na do przedsionka plebanii wszedł mężczyzna w wieku ok. 40 lat i zaatakował 65-latka, który wychodził.

Według ustaleń dziennikarzy portalu warszawawpigulce.pl, sprawca nie zaatakował nożem, jak podawały wcześniej niektóre media, a uderzył swoją ofiarę butelką w głowę.

Na pomoc rzucił się ksiądz, ale on również został zaatakowany przez agresora.

Koniecznie przeczytaj: Zmasowany atak hakerski na polskie banki

Czytaj też: Jak naprawdę wyglądał atak na posła Kukiz’15 pod Sejmem? Pojawiły się nowe nagrania [WIDEO]

Po trzech minutach od wezwania na miejscu zjawili się policjanci, którzy zatrzymali napastnika. Jak podaje policje, kiedy mężczyzna został już obezwładniony, stracił przytomność i konieczna była reanimacja. 40-latek został zabrany do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policji.

Wcześniej reanimowana była również ofiara ataku. 65-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale niestety zmarł.

Ksiądz, który stanął w jego obronie odniósł lżejsze obrażenia i został opatrzony na miejscu przez ratowników. Duchowny jest w szoku.

Na razie nie są znane motywy sprawcy.

Mężczyzna, który zmarł to ojciec jednego z księży z archidiecezji. Przyszedł do kościoła, aby się wyspowiadać.

Warto przeczytać: Tak Jerzy Owsiak skomentował atak na Pawła Adamowicza. Od razu wskazał winnych. Internauci oburzeni [wideo]

Podziel się