Szukaj

Wyjątkowo wulgarny atak na Cenckiewicza na oficjalnym profilu Wałęsy. „Pier*dolony …” [FOTO]

03-02-2017 13:53
Lech Wałęsa - IPN Fot. IPN / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wpis opublikowany na oficjalnym facebookowym profilu Lecha Wałęsy w wyjątkowo wulgarny sposób atakował historyka Sławomira Cenckiewicza. Obraźliwy post został najpierw usunięty, a później... znowu przywrócony.

Konflikt między byłym prezydentem a Cenckiewiczem trwa od wielu lat. Ostatnio nasilił się w związku z wtorkową konferencją IPN, w czasie której podano, że opinia biegłych grafologów jednoznacznie dowodzi, że Lech Wałęsa współpracował z bezpieką w latach 70. Tym samym, po raz kolejny potwierdzone zostały wcześniejsze ustalenia historyków, m.in. Sławomira Cenckiewicza, który razem z Piotrem Gontarczykiem w opublikowanej w 2008 r. książce przedstawiał dowody na agenturalną przeszłość późniejszego przywódcy Solidarności.

Koniecznie przeczytaj: Wałęsa oskarżył Cenckiewicza i historyków, że odpowiadają za śmierć jego syna! [WIDEO]

Czytaj też: Lech Wałęsa: „Bolek” to nazwa urządzenia do podsłuchu

Przypomnijmy, że Lech Wałęsa twierdzi, że dokumenty z teczki TW „Bolek” są sfałszowane, a on nie współpracował ze służbami PRL. Jak do tej pory jednak były prezydent nie przedstawił na poparcie swojej wersji żadnych merytorycznych argumentów.

Zamiast tego na oficjalnym profilu Wałęsy wśród opublikowanych w czwartek postów znalazła się grafika, która była bezpośrednim atakiem na Cenckiewicza.

Taki śmieć Cenckiewicz rozlicza Wałęsę, pier****** wnuczek SB-ka – brzmiał napis pod zdjęciem historyka, przy którym pojawiła się informacja, jakoby dziadek Cenckiewicza przed II wojną światową był działaczem organizacji młodzieżowej Komunistycznej Partii Polski, a po 1945 roku - funkcjonariuszem UBP i SB MSW.

Wulgarny wpis skomentował sam historyk.

Awansowałem u Pana Pomnika Legendy Bez Skazy na „śmiecia” i to w dodatku „pierd...” – ironicznie skomentował na Twitterze Cenckiewicz, który w kolejnym wpisie dodał, że „plakacik” zniknął już profilu byłego prezydenta. Historyk po ponownym sprawdzeniu konta Wałęsy poinformował, że wulgarna grafika wróciła.

Nie wiadomo, czy sam Wałęsa opublikował grafikę. Jednak na pewno wyjątkowo obraźliwy komentarz ukazał się na jego oficjalnym profilu.

Warto przeczytać: Wyszkowski: Wałęsa odpowie za składanie fałszywych zeznań

Podziel się