Szukaj

Rosyjscy hakerzy zaatakowali facebookowe konto Lecha Wałęsy? Polityk publikuje fotografie. Internauci komentują [foto]

07-01-2019 17:33
Lech Wałęsa Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były prezydent Lech Wałęsa opublikował tweet, w którym poinformował o próbie ataku, w jego opinii, rosyjskich hakerów na jego facebookowe konto. Jako dowód zamieścił fotografie, na których widać, że język został zmieniony na cyrylicę. Wpis polityka nie uszedł uwadze czujnych internautów, którzy w swoim stylu skomentowali to zdarzenie.

Lech Wałęsa w swoim tweecie nie tylko poinformował o ataku hakerskim, ale również zasugerował, że Rosjanie mogą poprzez internet wpłynąć na wyniki tegorocznych wyborów w Polsce:

Słyszałem, że hakerzy rosyjscy prowadzą od dawna z nami wojnę w sieci chcąc wpływać na zbliżające się w tym roku ważne wybory w Polsce. Dziś w nocy była próba zaatakowania mego konta na Facebooku. To jest bardzo groźne i może spotkać wszystkich ważnych polityków i nasze media.

Koniecznie przeczytaj: Lech Wałęsa zaproponował stworzenie „ listy dziesięciu osób do rozliczenia”. Bezlitosna odpowiedź internauty [foto]

Czytaj też: Lech Wałęsa tłumaczy się ze swoich prorosyjskich słów. „Nie uczcie mnie postępowania w stosunku do Rosji”

Internauci w swoich komentarzach nie szczędzili ironicznych słów:

Warto przeczytać: Lech Wałęsa zabrał głos ws. amerykańskich baz w Polsce. „Z militarnego punktu widzenia jest to bezsens” [wideo]

Podziel się