Szukaj

Kupujesz polskie produkty? Zdaniem żony Radosława Sikorskiego możesz być antysemitą. Krzysztof Bosak wyśmiał logikę Anne Applebaum [foto]

17-04-2018 18:32
Anne Applebaum
Podziel się

Na Twitterze doszło do wymiany zdań pomiędzy Anne Applebaum a Krzysztofem Bosakiem. Żona Radosława Sikorskiego nazwała uczestników pielgrzymki na Jasną Górę neonazistami. Z tym stwierdzeniem nie mógł zgodzić się działacz Ruchu Narodowego.

Od pięciu lat co roku o tej porze odbywa się pielgrzymka narodowców na Jasną Górę. Wzięli w niej udział członkowie Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. Lewicowe media nie były tym faktem zachwycone.

Anne Applebaum nazwała na Twitterze uczestników pielgrzymki neonazistami. Ponadto dodała, że jeśli nie chcą być tak nazywani, powinni przestać zakładać mundury, odrzucić flagi z symbolami podobnymi do swastyki oraz nie mówić o „czystości rasowej”.

Koniecznie przeczytaj: Stefan Niesiołowski skomentował pielgrzymkę środowisk narodowych na Jasną Górę: „To miejsce trzeba bojkotować jak Wawel”

Czytaj też: Dariusz Matecki ujawnił, jak wyglądała debata w Muzeum Żydów Polskich. Jego relacja ujawnia bulwersujący sposób działania tej instytucji [wideo]

Szybko odpowiedział jej Krzysztof Bosak, zaznaczając, że podczas pielgrzymki nie pojawiły się żadne symbole powiązane ze swastyką, nie było również rasistowskich haseł. Wtedy Anne Applebaum uderzyła z innej strony – dziennikarce nie spodobała się akcja zachęcająca do kupowania polskich produktów. Jej zdaniem ten pomysł zbyt mocno przypomina przedwojenne motto: „nie kupuj od Żyda”. Jak widać nawet w takiej rozmowie nie udało się uniknąć oskarżeń o antysemityzm.

Warto przeczytać: Krzysztof Krawczyk nagrał piosenkę z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji. Wymowne komentarze internautów [wideo+foto]

Podziel się