Szukaj

Antyterroryści podczas akcji zgubili granaty [WIDEO]

09-06-2017 12:17
Akcja antyterrorystów, Podkarpacie Fot. Podhale24pl / youtube / screen YouTube
Podziel się

Policjanci z podkarpackiego oddziału antyterrorystycznego podczas przelotu śmigłowcem zgubili dwa granaty. Ich poszukiwania zakończyły się fiaskiem.

Podkarpacka Policja zamieściła w Internecie nagranie, ukazujące wspólną akcję funkcjonariuszy z Lublina i Rzeszowa. Celem była nielegalna plantacja narkotyków w Witowie.

Na filmie widać przelot śmigłowcem i desant funkcjonariuszy jednostki antyterrorystycznej. Nagranie ukazuje też nielegalną plantację. Zabezpieczone przez policjantów narkotyki mają wartość ponad milion złotych.

Akcja przeciwko przestępcom narkotykowym zakończyła się sukcesem. Niestety, nie obyło się bez wpadki. Podczas przelotu ze śmigłowca wypadły dwa granaty.

Koniecznie przeczytaj: Niespodziewana akcja w czasie relacji na żywo. Policjanci i strażacy ratują dziecko [WIDEO]

Czytaj też: ISIS nawołuje do kolejnych zamachów. Teraz celem ma być Wimbledon

Antyterroryści z Podkarpacia utracili w wyniku akcji dwa granaty hukowo-błyskowe – informuje cytowany przez TVN24 Roman Wolski, rzecznik prasowy policji w Nowym Targu.

Przedmioty najprawdopodobniej wypadły ze śmigłowca podczas przelotu z Cichego do Witowa.

Poszukiwania granatów zostały zakończone, jednak nie udało się ich znaleźć.

Granaty hukowo-błyskowe służą do tymczasowego ogłuszenia i oślepienia zatrzymywanej osoby. Ich zdetonowanie może skutkować poważnymi obrażeniami.

W przypadku znalezienia nie należy ich dotykać. Zamiast tego trzeba natychmiast zawiadomić policję – podkreśla Roman Wolski. 

Warto przeczytać: Zamachowcy w Paryżu. Tym razem udało się zapobiec tragedii [FOTO]

Podziel się